"Bahar Akıncı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bahar Akıncı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bahar Akıncı

Zamanın kıymeti

“10 yılın değerini anlamak için yeni boşanmış bir çifte sorun.

4 yılın değerini anlamak için şu anda ayrı olan lise aşıklarına sorun.
1 yılın değerini anlamak için final sınavını geçemeyen bir ögrenciye sorun.
9 ayın değerini anlamak için yeni doğum yapmış bir anneye sorun.
1 ayın değerini anlamak için dünyaya prematüre bebek getiren bir anneye sorun.
1 haftanın değerini anlamak için haftalık gazetenin editörüne sorun.
1 saatin değerini anlamak için buluşmak için birbirini bekleyen aşıklara sorun.
1 dakikanın değerini anlamak için uçak, tren veya otobüsü kaçıran birine sorun.
1 saniyenin değerini anlamak için kaza geçirmiş bir insana sorun.
1 milisaniyenin değerini anlamak için olimpiyatlarda gümüş madalya almış birine sorun...”
Demek ki neymiş?
Zaman hiç kimseyi beklemez.
Sahip olduğumuz her an, bizim en büyük hazinemizdir!

I Love Fashion Party Tour

Fashion TV’nin I Love Fashion Party Tour temasıyla 20 modelle İzmir Arena’da gerçekleşecek defilesi ve defile sonrasında Tan’la başlayıp DJ performanslarıyla devam edecek After Party ile gecenin geç saatlerine kadar sürecek parti hayli eğlenceli geçeceğe benziyor. Kapı açılışı 20.00, bilet fiyatı 45 TL.
www.biletix.com

Zeytinyağı’nın kalbine yolculuk

Kültür gezileri ile tanıdığım ve çok sevdiğim Ebruli Tur, ünlü Arkeolog Şükrü Tül rehberliğinde Akhisar zeytinlerinin işlendiği, eski adıyla Yayaköy, yeni adıyla Zeytinliova’ya günü birlik tur düzenliyor. Zeytin, zeytincilik ve zeytinyağının işlenişi, uygarlık tarihindeki yeri ve daha birçok konuda Antik dönemden günümüze değin gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak, zeytini ve zeytinyağını anavatanında tanımak istiyorsanız bu turu kaçırmayın. Fiyatı, 55 TL. Tel: (0232) 464 07 18
www.ebruliturizm.com.tr

Jazz-ist Quartet konseri

Jazz–Ist Quartet, İzmir’de bir dünya prömiyeri gerçekleştirecek. Grubun solisti olan flüt sanatçısı Halit Turgay’ın “Türk Çayı Caz Suiti” adlı eserinin ilk seslendirilişinin yapılacağı gecede grup, C. Bolling, M. Mower ve I. Clark’ın klasik müzikle cazı harmanladıkları özgün eserlerini yorumlayacak. Tam 5, öğrenci 3 TL; Gişe: (0232) 293 38 31
www.aassm.org.tr

Cem Adrian konseri

Son albümü Kayıp Çocuk Masalları’nı yayınlayan, sesi ve cesur yorumuyla geniş kitlelere hitap eden Cem Adrian, 20 Ocak Cuma gecesi İzmir Bios Bar’da... Alışılmışın dışında, cesur müziğiyle büyük bir hayran kitlesi oluşturan Adrian, şarkı sözlerinde dile getirdiği yalnızlığı, albüm kapağıyla da vurucu şekilde ifade ediyor ve düşündürüyor. Bilet fiyatı 30 TL. Bioss girişinden alabilirsiniz.

X