GAZİANTEP HABERLERİ

'Zamanın esir olduğu şehir' sergisine ilgi

DHA
22.12.2017 - 15:23Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP,(DHA)-GAZİANTEP Kolej Vakfı Özel Okullarında açılışı gerçekleştirilen 'Zamanın esir olduğu şehir Gaziantep' konulu sergi kentin yakın tarihini gözler önüne sererken Saklı Konak Bakır Eserler Müzesinden getirilen etnoğrafik kültürün en önemli öğeleri olan bakır ve el sanatlarını da öğrenciler ve konuklar tarafından büyük ilgi görüyor. 
Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yıl etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen  'Zamanın esir olduğu şehir' adlı Gaziantep fotoğraf  Gaziantep’in etnoğrafik özelliklerini yansıtan bakır eşyaların yanı sıra dokuma kilim ve benzeri objelerden oluşan sergi düzenlenen törenle açıldı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin büyük ilgi gösterdiği serginin açılışını GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan yaparken sergide yer alan fotoğraflar ve el sanatları ürünler büyük ilgi gördü. Gelenekten geleceğe Gaziantep kültürünün yaşatılması için kurum olarak üzerlerine düşenleri yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan,  Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yıl dönümünde bir çok etkinlik gerçekleştirileceğini ve öğrencilere yakın tarihle ilgili yaşanan olayların gerek belgesellerle gerekse drama ve oratoryolarla gösterileceğini ifade etti. Yöresel ürünlerin kentin tanıtımında önemli rol oynadığını da ifade eden Hoşcan açılışı gerçekleştirilen sergide bir asır öncesine ait Gaziantep fotoğraflarının yanı sıra kentin etnoğrafik kültürünü gözler önüne seren el sanatları eserlerin de yer aldığını belirterek Saklı Konak Bakır Eserler Müzesi yetkililerine öğrencilere sağlanan bu imkanlardan dolayı teşekkür etti. 25 Aralık etkinlikleri kapsamında bir hafta boyunca sergilenecek eserler büyük ilgi görürken birçok insanın yaşamlarında önemli yer tutan el sanatları ürünler karşısında anıları canlandı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Zamanın esir olduğu şehir' sergisine ilgi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı