Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Zamanı geldiğinde konuşacağım"

Fenerbahçeli taraftarlar Caddebostan'da "19.07 Fest" adı verilen büyük bir etkinlikte biraraya geldi. Festivalde konuşma yapan F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, " Fenerbahçe için Maltepe Cezaevi'nde yatan iki taraftarımıza selam söylüyorum. Merak etmeyin zamanı geldiğinde konuşacağım" dedi.

Çağrı Develioğlu bildiriyor
SON GÜNCELLEME

Kulübün kuruluş yılı olan 1907’yi simgeleyen 19 Temmuz (19.07) tarihini Dünya Fenerbahçeliler Günü olarak kabul eden ve son senelerde aynı gün kutlamalar düzenleyen taraftarlar, bu kez çok daha coşkulu bir kutlamayla biraraya geldi.

FESTİVALDEN FOTOĞRAFLAR -  SÜLEYMAN ARAT'IN OBJEKTİFİNDEN

İŞTE AZİZ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI - WEB TV

Caddebostan sahilinde özel hazırlanan “1907Fest” etkinliğine  katılan taraftarlarla bir araya gelen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, büyük ilgi gördü. Çok sayıda yönetim kurulu üyesiyle birlikte festivale katılan Yıldırım,  beraberindekilerle “Samanyolu” şarkısı eşliğinde sahneye çıktı.

Taraftarı selamladıktan sonra bir konuşma yapan Yıldırım, duygularının  çok yüklü olduğunu, hata yapmamak için yazılı bir metne bağlı olarak konuşacağını  ifade etti.

Metris Cezaevi'nden çıktıktan sonra ilk kez konuşan Aziz Yıldırım şu açıklamaları yaptı;

"ZAMANI GELİNCE KONUŞACAĞIM"

Büyük Fenerbahçeliler artık yazılı konuşuyorum, sözlü konuşamıyorum. Çünkü duygularım çok yüklü. Öncelikle hepinizin Dünya Fenerbahçeliler Gününüzü kutluyorum. Ayrıca Maltepe Cezaevi'nde Fenerbahçe için yatan iki kardeşimiz Hasan ve Bilal'e de selam olsun diyoruz. Sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.  Size söz veriyorum; gücüm yettiğince Fenerbahçe nerede olursa ben de orada olacağım. Önümüzde çok zaman var. Daha çok şeyler konuşacağım. Bu akşam yeri ve zamanı değil. 'Başkan neden susuyorsun?' demeyin.   Yaşadığımız zor günlerde bizler, sizlerle birlikte yalnız yürümedik. Bayrağımızı Metris'te gururla taşıdınız. Bizlerin gururu ve özgürlüğü olduğunuz. Hem şahsım, hem de arkadaşlarım adına desteklerinizi unutmayacağız.Şimdi ileriye bakma zamanıdır. Allah sizden razı olsun.

Aziz Yıldırım sahneye çıkarken, taraftarlar kendilerine dağıtılan sarı ve  lacivert renklerdeki Çin fenerlerini havaya bıraktı. Aynı zamanda havai fişekler  atılırken, meşaleler yakıldı.

Yıldırım, konuşmasının ardından taraftara el sallayarak festival  alanından ayrıldı.

AZİZ YILDIRIM 19.07 FEST'TE - SÜLEYMAN ARAT'IN OBJEKTİFİNDEN

"ASIL BAYRAM YARGI SÜRECİNDEN SONRA"

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ise  yaptığı açıklamada, "Taraftarlarımız hala bize destek oluyor. Onlara minnet duyuyoruz. Bugün bizim için bayram. Ancak henüz yargı sürecü bitmedi. Asıl büyük bayram yargı sürecinden sonra olacak. Bugün de bütün dünyada Fenerbahçeliler Günü kutlanıyor. Bugün de bir bayram. Ancak asıl bayram yargı sürecinden sonra" ifadelerini kullandı.

Binlerce sarı lacivertli taraftarın buluştuğu organizasyonun sunuculuğunu Ayşenur Yazıcı üstlenirken, Petek Dinçöz, Eda-Metin Özülkü, Murat Evgin, Alişan, Ercan Saatçi, Hakan Peker, Ferda Anıl Yarkın, Ayla Çelik, Zeliha Sunal ve Ercüneyt Özdemir sahne aldı.

ÇİN FENERLERİ GÖKYÜZÜNDE SALINDI

Etkinlikte taraftarlara dağıtılan ve Aziz Yıldırım ile yöneticilerin sahneye çıkmasıyla havaya bırakılan sarı ve lacivert renklerdeki Çin fenerleri renkli görüntüler oluşturdu.

Festival sırasında havai fişekler de atılırken, taraftarlar meşaleler yakarak büyük bir coşku yaşadı.

Bir ara üzerinde “Bize en büyük transfer Aziz Yıldırım” yazılı pankartla sahneye çıkan bazı taraftarlar, festival alanındaki taraftarlarla birlikte tezahüratlar yaptı.

Festival alanında ambulanslar bulundurulurken, kalabalıkta fenalaşanlara sağlık ekipleri müdahale etti.

AZİZ YILDIRIM FESTİVALE BÖYLE GELDİ - WEB TV
/images/100/0x0/55ea1634f018fbb8f86a70fb
EDA ERDEM: BAŞKA HİÇBİR TAKIMIN BÖYLE TARAFTARI YOK

Festivale katılan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nın oyuncularından Eda Erdem, "Çok güzel bir gün. Hiçbir takımın böyle bir taraftarı yok.Ve Fenerbahçe'den başka bir kulübün böyle bir günü kutladığını düşünmüyorum" dedi.

HAKAN PEKER:  ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE OLACAĞIZ

-Festivale katılan Fenerbahçeli sanatçı Hakan Peker, "Çok güzel bir gün. Çok mutluyum. Fenerbahçemiz Şampiyonlar Ligi'nde de olacaktır." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz