Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Zamana ihtiyacımız var"

Olin Edirne Baş antrenörü Gökhan Taştimur da Anadolu Efes maçından alınan farklı mağlubiyetin ardından yaptığı açıklamada, geçen sene de ilk haftalarda oynadıkları maçlardan farklı mağlubiyetlerle ayrıldıklarını anımsattı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Biraz zamana ihtiyaçları bulunduğunu ifade eden Taştimur, antrenörler için bu dönemlerin kolay olmadığını belirtti.

Birinci lig deneyimi olan çok az sayıda yerli oyuncuları bulunduğunu vurgulayan Taştimur, şöyle devam etti:

“Sakatlarımız, yeni transferlerimiz var. Her şeye rağmen olsa da, olmasa da bu durumu geçirmek durumundayız. Geçen senede ilk haftalarda oynadığımız maçlardan farklı mağlubiyetlerle ayrılmıştık, biraz zamana ihtiyacımız var. Geçen yıl başarılı olmuştuk ama maliyetleri yükselten oyuncuları gönderdik. O yüzden işimiz zor. Bizimle birlikte bizim kulvarımızdaki takımların da işi çok zor. Şu andaki bir sıkıntımız da geçen yılki parlak dönemimizi ligin son bölümünde yaşamış olmamız.

İnsanların aklında geçen yılın sonunda oynadığımız basketbol imajı kaldı. Bunun ağırlığı var oyuncularda. Bu sorumluluğun altında eziliyorlar, daha tedirgin oluyorlar ve kendi performanslarını sahaya yansıtamıyorlar. Bu arada kazanmamız gereken maçları da kazanacağız zaten. Geçen hafta çok ciddi bir deplasman galibiyeti aldık. Önümüzde Tofaş maçı var. Orada da var gücümüzle mücadele edeceğiz. Zamanla her şey oturacak. Basketbol takımımız Edirne'ye, Trakya'ya yakışır basketbol sunumuna başlayacaktır. Kimse merak etmesin, her şey yoluna girecek.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler