Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  “Zaman tüneli” için yeni uygulamalar

  Hürriyet Haber
  19 Ocak 2012 - 15:08Son Güncelleme : 19 Ocak 2012 - 15:10

  Facebook, eski profil sayfasının yerini alan “zaman tüneli” sayfaları için yeni uygulamaları devreye soktu.

   Kullanıcıların kendi zaman tünellerine ekleyebilecekleri ve böylece sevdikleri ya da önemli buldukları pek çok şeyi arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri altmıştan fazla yeni uygulama kullanıma sunuldu. Yeni zaman tüneli uygulamaları Facebook’un platform yöneticilerinden Carl Sjogreen’in Facebook’un blog sayfasında yayımlanan mesajıyla duyuruldu.

  Yeni uygulamalar kullanıcılara, diledikleri tüm etkinliklerini zaman tünellerindeki hikayelerine ekleme olanağı sunuyor. Çeşitli markalar tarafından; müzik, yemek, seyahat, spor ve sinema gibi pek çok farklı alanda geliştirilen yeni zaman tüneli uygulamalarınabu adresten ulaşılabiliyor.

  Facebook kullanıcıları bir uygulamayı zaman tünellerine ekledikten sonra, her etkinlikle birlikte zaman tünellerini güncelleyebiliyor. Kullanıcılar hangi uygulamayla ilgili güncellemeleri kimlerin göreceğini belirleyebiliyor ve zaman tünellerinde yer alan herhangi bir paylaşımı diledikleri zaman kaldırabiliyor. Tüm kişisel ayarlar “Yaptıklarının Dökümü” bölümünden gerçekleştirilebiliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı