Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Zaman her şeyin ilacıdır"

Ağabeylerinin ardından bu yıl babasını da kaybeden 2010 Dünya Supersport şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, bu sezon ilk kez katıldığı Moto2 yarışmalarında sıkıntılı günler yaşayarak adeta “ayakta” kalmaya çalışıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2 yarışmalarında katıldığı 4 yarışmada da puan alamayan Kenan Sofuoğlu, motosikletinde yaşadığı sorun kadar motivasyonunun da kötü olduğunu dile getirdi.

“Motosikletimde sıkıntılarım var, ama sorun sadece bu değil” diyen milli motosikletçi, bu yıl babası İrfan Basri Sofuoğlu'nun hayatını kaybetmesinin kendisini olumsuz etkilediğini ve bu süreci atlatamadığını kaydetti.

Zor bir dönemin içinde bulunduğunu anlatan Sofuoğlu, “Daha önce iki ağabeyimi kaybettim. Babam benim en büyük destekçimdi. Şu an tek kaldım. Ağabeylerimin ardından onu da kaybedince bu sezon yarışmalarda motive olmakta zorlanıyorum. Kendimi toparlamam gerekiyor” dedi.

Sofuoğlu, daha önce iki kez dünya şampiyonluğuna ulaşan bir sporcunun, katıldığı son 4 koşuda puansız kalmasını kabullenemediğini ifade ederek, “Geçen yıl katıldığım 13 yarışmada da podyumda yer aldım. Bu sezon hala puanım yok. Ben normal şartlarda dördüncülüğü bile kabullenebilecek sporcu değilim. Dolayısıyla motivasyonum dağılıyor. Bunun gibi zor dönemleri atlatabilen pilot şampiyon olabilir. Bunu atlatmak zorundayım. Artık yarışma sonuçlarını kabullenmeliyim” diye konuştu.

“EN İYİ İLAÇ ZAMAN”

Zorlukların üstesinden gelmek için mücadele ettiğini dile getiren milli motosikletçi, şunları söyledi:
“Artık tek bir amacım var. O da kendimi toparlayabilmek. Çünkü kendi özel hayatında mutlu değilsen, sporda başarılı olman çok zor. İki ağabeyimin ardından, babamı da kaybetmiş olmak kolay değil. Annem burada yalnız kalıyor. İster istemez düşünmek zorunda kalıyorsunuz. Bu da moralinizi etkiliyor. Zaman her şeyin ilacıdır. Yarışmalarda sonuçları kabullenerek bu kötü süreci aşmam gerekiyor. Türkiye'de ailemle daha fazla zaman geçirmem gerekiyor.”

Milli motosikletçi Kenan'ın ağabeyleri Bahattin, 2002 yılında geçirdiği trafik kazasında, motosikletçi Sinan ise 2008 yılında Kocaeli'deki Körfez Pisti'nde yarışma öncesi deneme sürüşleri sırasında kaza geçirerek hayatını kaybetmişti.
Kenan'ın babası İrfan Basri Sofuoğlu ise şubat ayında yaşamını yitirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz