Gündem Haberleri

  Zaman Gazetesi temsilcisi: Belediyede dayak yedik

  A.A
  09.02.2006 - 17:19 | Son Güncelleme:

  Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ile Cihan Haber Ajansı Muhabiri Mustafa Altıntaş, Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın makam odasında dövüldükleri iddiasıyla savcılığına başvurdular.

  Mustafa Altıntaş, yaptığı açıklamada, gazetede yayınlanan bir haber nedeniyle Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın bu sabah kendilerini makamına çağırdığını söyledi. Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ile birlikte Balaman'ın makam odasına gittiğini anlatan Altıntaş, şunları kaydetti:

  “Başkan makamdaydı. 'Bu haberi kim yazdı' diye sordu. Haberi benim yazdığımı söyleyince bana bir tokat attı. Tokatın tesiriyle sendelediğimde arka kısımdan makam odasına giren tanımadığım 2 ya da 3 kişi beni ve Arif Bey'i tartakladılar. Olaydan sonra hastaneye gittik. Vücudumuzun çeşitli yerlerinde ve yüzümüzde darp izleri var. Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduk.”

  Arif Bayram Taş da Başkan'ın Zaman Gazetesi'nde dün yayınlanan haber yüzünden kendilerini makamına çağırdığını, bu sabah gittikleri Belediye Binası'nda makam odasına alındıklarında Balaman'ın doğrudan Mustafa Altıntaş'a saldırdığını, arkasından odaya giren Balaman'ın korumalarının da kendisine ve Mustafa Altıntaş'a saldırdığını öne sürdü.

  Arif Bayram Taş, Belediye binasına AK Parti İl Başkanı Abdullah Gülcemal ile birlikte gittiklerini ve Gülcemal'in olaya şahit olduğunu ve saldırı sırasında da araya girerek, koruma görevlilerine engel olmaya çalıştığını kaydetti.
  AK Parti İl Başkanı Abdullah Gülcemal ise bir toplantıda olduğu için konuşamayacağını, akşam saatlerinde açıklama yapabileceğini söyledi.

  BÖYLE BİR ŞEY YOK

  Akdeniz Belediyeler Birliği'nin bir toplantısı dolayısıyla Antalya'da bulunan Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman da konuyla ilgili sorular üzerine, “Yok böyle bir şey” dedi.

  Balaman, Zaman Gazetesi muhabirlerinin sürekli asılsız haberler yazdıklarını savunarak, “Kendilerine telefonla 'Yalan haber yazdığınız için sizi mahkemeye vereceğim. Ciddi tazminat ödeyeceksiniz. Yaptığınız çok ayıp' dedim” diye konuştu.

  Hasan Balaman, “Belediye binasında böyle bir olay oldu mu? Muhabir kaburga kemiğinin kırıldığını söylüyor” sorusuna karşılık, ”Öyle bir olay yok. Dayak falan yok. Böyle bir şey yok. Yolda giderken araba çarpmış da olabilir. Yaptıkları yanlışlığı nasıl örtbas ederiz çabasının içerisindeler. İftira atıyorlar. Ben onlarla telefonla görüştüm” yanıtını verdi.

  Isparta Belediye Başkanı Balaman, bu sabah makamına uğradığını ve saat 10.00 civarında da Antalya'ya hareket ettiğini sözlerine ekledi.

  Bu arada, Isparta Gazeteciler Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, Mustafa Altıntaş ile Arif Bayram Taş'ın Isparta Belediyesi Başkanlık makamında saldırıya uğradıkları belirtildi. Açıklamada, ”Gazeteci arkadaşlarımıza karşı bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı