Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zakir'i yakalatan sevgili

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘‘Yeşil’’in sağkolu Zakir Selvi'nin yakalanmasında önemli payı olduğu belirtilen bankacı Nagihan Hasırcı, görevine döndü. Polis, bankacı sevgiliyi izleyerek Zakir Selvi'ye ulaşmıştı.

  YEŞİL kod adlı Mahmut Yıldırım'ın sağ kolu olduğu öne sürülen ‘Bedirhan’ kod adlı Zakir Selvi'nin, Bursa'da özel bir bankada çalışan 27 yaşındaki sevgilisi Nagihan Hasırcı, sorgusundan sonra serbest bırakıldı. Selvi'nin yakalanmasında büyük rolü olduğu belirtilen Hasırcı, görevine döndü.

  Bursa'da Rodi Mağazası'nın sahibi Ali Atasoy, işadamı Ömer Fedai Ayık'ı yaralamak, Trabzonspor'da oynayan Bursaspor'un eski futbolcusu Selim Özer'den 100 bin mark almakla suçlanan Zakir Selvi, geçen hafta İstanbul'da son model bir otomobilde yakalandı. Polis Zakir Selvi'ye, Yurtbank Bursa Şubesi Krediler Şefi olan sevgilisi Nagihan Hasırcı'yı takip ederek ulaştı.

  19 Mayıs Bayramı tatilinden yararlanarak geçen cuma günü İstanbul'a giden Nagihan Hasırcı'yı izleyen polis, 3 yıldır aradığı Zakir Selvi'ye ulaştı. Selvi ile birlikte gözaltına alınan Hasırcı, bir süre sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı.

  Bursa Emniyet Müdürü Aydın Genç, halen Ankara'da sorgulanan Zakir Selvi'nin, 'Yeşil'le bağlantılarının daha önce niçin ortaya çıkarılmadığını araştırdıklarını söyledi. Genç, ‘‘Yakalama aşamasında özel bir yöntem kullandık. Birtakım bilgileri biz verdik. Geldiğimden bu yana söylüyorum, arananların ve bütün faili meçhul olayların üzerine ciddiyetle gidiyoruz. Kentte Yeşil ve Zakir Selvi ile bağlantıları olan kişileri de araştırıyoruz’’ dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı