« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zaki transferinde ilginç detay

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sanica Boru Elazığspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, Amr Zaki transferini değerlendirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sanica Boru Elazığspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, “Amr Zaki transferinde mutlu sona ulaştık. Zaki, Mısır'da Türkçe bilen bir arkadaşı sayesinde sözleşmeye imza attı” dedi.

Sanica Boru Elazığspor, Kasımpaşa ile yapacağı maçın hazırlıklarını Erzurum'da sürdürüyor. Teknik direktör Uygun, Atatürk Üniversitesi Stadyumu'nda gerçekleştirilen idman öncesi yaptığı açıklamada, Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında İzmir'de Kasımpaşa'yı konuk edeceklerini anımsattı.
Amr Zaki transferinin yapıldığını belirten Uygun, Mısırlı futbolcunun daha önce imzalamamasının ana nedeninin sözleşmesinin Türkçe olmasından kaynaklandığını dile getirdi.

Zaki'nin, “Anlamadığım ve ne yazdığını bilmediği bir sözleşmeye imza atmam” dediğini ifade eden Uygun, şöyle konuştu: “Bu durum bizim için sıkıntı yarattı. Yabancılara yabancı sözleşme, yerlilere de Türkçe sözleşme yapılması gerekiyor ki bu tür sıkıntılar yaşanmasın. 10 gün süren bu sıkıntıyı ancak çözebildik. Amr Zaki transferinde mutlu sona ulaştık. Zaki, Mısır'da Türkçe bilen bir arkadaşı sayesinde sözleşmeye imza attı. Tabii santrforunuz olmadığı zaman sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Zaten geç transfer yapmışız ama artık bahanelerin arkasına saklanacak değiliz.”

Kasımpaşa maçı için kamp yaptıklarına değinen Uygun, “Bu haftadan sonra milli maç arası var. Bu süre zarfında tüm eksikliklerimizi tamamlamak istiyoruz. Lige tam anlamıyla hazır bir takım olmak zorundayız. Önümüzde önemli bir Kasımpaşa maçı var. Yaptıkları transferle ligde söz sahibi olmak isteyen bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Hepsi oynadığı liglerin kalbur üstü oyuncuları” diye konuştu.

Zor bir maç olacağını vurgulayan Uygun, “Kazanmak istiyoruz. Ne kadar kendi evimizde gibi gözükse de evimizden bin 500 kilometrecik bir mesafede oynayacağız. Bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler