Zaim: Başarılı bir operasyon yaptık

Hürriyet Haber
06.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Deri konfeksiyonda sektörün önde gelen firmalarından Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim, bankalara olan borçlarını uzun vadeye yaymak yerine, atıl duran gayrimenkulleri satarak kapatılmasının çok doğal ve başarılı bir operasyon olduğunu söyledi.

Hisse senetleri İMKB'de işlem gördüğü için mevzuat gereği borsaya gönderdikleri açıklamanın kamuoyunda bazı yanlış anlamalara yolaçtığını belirten Zaim, ‘‘Kapanan fabrikamız yok, Derimod üretimine devam etmektedir'' dedi.

Zaim, kapanan veya elden çıkarılan binalar konusunda şunları söyledi:

‘‘Çorlu'da üç tabakhanemiz var. Bunlardan bir tanesi, bir yıldır boş ve atıl duruyordu. Bu nedenle bir süre önce satışa çıkarmamıza karşın alıcı bulamadık. Zeytinburnu'nda 6 binada konfeksiyon üretimi yapıyoruz. Bu bölgede gayrimenkuller çok değerlendi. Bu yüzden bu değerli binalarda konfeksiyon üretimi yapmak hiç ekonomik değil. Üç yıl içinde konfeksiyon üretimini Çorlu'ya taşıyacağız. Zeytinburnu'ndaki iki binamızı da bir süre önce satışa çıkarmamıza karşın alıcı bulamadık.'' Şu anda bütün yatırımları tamamladıklarını belirten Ümit Zaim, 1999'un çok iyi bir yıl olmasını beklemediklerini belirterek, kredi borçlarını uzun vadeye yaymak yerine kapatma kararı aldıklarını söyledi. Zaim, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Kredi borcumuzu yüksek faizle vadesini uzatmak yerine, bazı gayrimenkullerimizi Garanti Bankası'na teklif ettik. Banka olumlu karşılayınçca, borcumuzu sıfırladık. Bu bizim için çok iyi bir operasyon oldu. Ortaklar üzerindeki bu binaların satışı ile sağlanan kaynağının bir bölümünü de, sermayeye aktaracağız. Bir yıl içinde borsada kredi borcu bulunmayan bir kaç firmadan biri olacağız. Halen üretimimiz devam ediyor ve işçi çıkarmayı düşünmüyoruz.''Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı