« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zaferin adı Finlandiya'da da değişmedi

Sebastien Loeb, rallinin son bölümlerinde takım arkadaşı Mikko Hirvonen ile giriştiği mücadelede galip ayrılarak, Finlandiya'da üçüncü, bu sezonki ise altıncı galibiyetine imza attı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Mikko Hirvonen'in destansı 'Ouninpohja' etabının iki bölümünde de en hızlı zamanları elde etmesiyle son bulan rallide Hirvonen, yarış sonucunda takım arkadaşının 6.1s gerisinde finiş görürken, güç etabındaki bütün ekstra puanları da toplamayı bildi.

Ancak etkileyici performansı Fin pilota evinde bir zafer getirmezken, takım arkadaşı Loeb dokuzuncu WRC şampiyonluğuna bir adım daha yaklaşmış oldu.

Ford fabrika takımı Finlandiya'da Citroen'in hızına yetişmekte zorlanırken, yarışın büyük bölümü bu iki Citroen pilotunun liderliğinde geçildi.

Podumun son basamağı, Jar-Matti Latvala ile Ford'un olurken, kendi ülkesinde yarışan pilot, takım arkadaşı Petter Solberg'in 21s önünde, liderin ise 35s gerisinde yarışı tamamladı.

Mads Ostberg, Ott Tanak ile giriştiği beşincilik mücadelesini, son gün gösterdiği hatasız performansla kazanırken, Thierry Neuville ve Evgeny Novikov, ilk altı sırada yer alabilecek bir performansa rağmen kaza sonucu yarış dışı kalan isimler oldular.

Son puanlar ise Finlandiya'da her zaman olduğu gibi misafir pilot olarak yarışan Matti Rantanen, Jari Ketomaa, Martin Prokop ve Skoda S2000'i ile zaman zaman WRC araçlarına kafa tutan performansların sahibi Sebastian Ogier'in oldu.

WRC Finlandiya Rallisi Sonucu:

Zaferin adı Finlandiyada da değişmedi


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler