Ege Haberleri

EGE

  Zaferin 90'ıncı yılı kutlanacak

  İZMİR, (DHA)
  29.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 27.08.2012 - 13:16

  İzmir'de, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90'ıncı yıldönümü, törenlerle kutlanacak. İnciraltı 'nda Ege Ordusu Bölge Bando Komutanlığı, Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda da Güney Deniz Saha Komutanlığı Bandosu konser verecek.


  30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90'ıncı yıldönümü nedeniyle İzmir'de yapılacak kutlamalar saat 09.30'da Alsancak Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayacak. İzmir Valisi Cahit Kıraç, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte Valilik makamında tebrikleri kabul edecek. Cumhuriyet Meydanı'nda törenler saat 10.45'te Vali Kıraç, Orgeneral Atay ve Başkan Kocaoğlu'nun halkı selamlamasıyla başlayacak. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak ve tören geçişi gerçekleştirilecek.
  Zafer Bayramı nedeniyle İnciraltı Demokrasi Meydanı'nda Ege Ordusu Bölge Bando Komutanlığı, Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda da Güney Deniz Saha Komutanlığı Bandosu konser verecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı