« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zaferin 5 şifresi

Karşılaştıkları güçlüklere ve engellere rağmen kenetlenen Cimbom’da Polat ve yöneticiler takımın hep yanında oldu. Teknik direktör gitti, ama başta Sezgin ve teknik heyet rakipleri iyi analiz edip bir imha planı oluşturdu. Futbolcular kenetlenip, birlik oldu. Yeri geldi, birbirlerine taktik, yeri geldi moral verdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY, Sivas’ta aldığı 3 puanla şampiyonluğun kapısına dayandı. Süper Lig’in bu kader maçındaki 5-3’lük zaferin perde arkasında sarı kırmızılı takımın futbolcusundan, teknik heyet ve yönetimine tam bir kenetlenmenin imzası vardı. O kenetlenme ki, futbolcular Sivas dönüşü bile dağılarak evlerine gitmeyip Florya’da kaldı. İşte Sivas’taki 90 dakikada Cimbom’u galibiyetle şampiyonluk çizgisine taşıyan hamleler...

Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ve antrenör Cevat Güler, rakibi imha planını sır gibi sakladı. Arda’nın sol kanattaki yerini bozmak istemeyen ikili risk alarak daha önce ön liberoda görev alan Ayhan’ı süpriz şekilde forvet arkasında sahaya sürmeye karar verdi. Ayhan da maçın kilidini çözen isim oldu. Ayhan’ın yerini bozmamak adına Lincoln’ü bile yedek bıraktı.

Hafta başında fıtık ameliyatı olan Hasan Şaş sözünü tutarak Sivas’ın yolunu tuttu. Maçın ilk yarısında stresle yaptığı ani hareketler ameliyat bölgesinde ağrı yaptı. Acı içinde kıvranıyordu Hasan, ama hemen soyunma odasının yolunu tuttu. Devre arasında futbolcu arkadaşlarına yaptığı konuşmada "Beyler stresten ağrılarım, dikişlerim acıyor. Gözünü seveyim şu maçı alın, ağrılarımı daha fazla arttırmayın" diyen Hasan takımı ateşledi.

G.Saray Başkanı Adnan Polat, maçtan önce bütün sarı kırmızılı yöneticileri tek tek aradı. Polat, yurt dışında ve özel işleri nedeniyle İstanbul dışında olan idarecilere, "Göreviniz Sivas’ta takımın yanında destek olmak" dedi. Yurt dışındaki bazı yöneticiler de Sivas’ın yolunu tuttu. Yönetim tam kadro Sivas’a gelerek takıma moral-destek verdi. Sakat ve cezalı futbolcular da Sivas’a getirildi. Eski başkanları da Sivas’a davet eden Polat’ın "Ayağın uğurlu geliyor" dediği Mehmet Cansun da stattaydı.

Kaptan Hakan Şükür ilk 11’de değildi, ama takım geriye düştüğünde kenara kadar gelip Hakan Balta ve Arda Turan’ı iki kez uyardı. Şükür, sonradan oyuna girip attığı golle galibiyeti perçinlerken, yaptığı uyarılar ve verdiği psikolojik destekle takımın itici gücü oldu. Arda’nın "Hakan abimi dinledim golleri attım" sözleri bunun en güzel örneğiydi.

Sahaya kaptan çıkan Ayhan, kendi kalesine gol atan Song’un yanına giderek, "Canını sıkma bu maçı alacağız. Bu yüzden stres yapma, futbolunu oyna" dedi. Ayhan, başta Song, takım arkadaşlarıyla saha içinde yaptığı konuşmalarla takımının demoralize olmasını engelledi. Nefis bir de gol atıp galibiyete katkıda bulundu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler