« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zafer Mavzer'in

19. Konya Geleneksel Mahalli Rahvan At Yarışları'nda Valilik Kupası koşusunu Tahsin Yılmaz'ın “Mavzer”isimli atı kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Konya Rahvan Atları Binicilik ve Yarışçılık Kulübü tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Geleneksel Mahalli Rahvan At Yarışları, Konya Hipodromu'nda yapıldı.
Bulgaristan'dan ithal rahvan atlarının da koştuğu yarışlar, ilgiyle izlendi.

8 koşunun gerçekleştirildiği yarışlarda, 2000 metre Valilik Kupası koşusunu İsmet Yılmaz'ın “Mavzer” isimli atı, 1800 metre Konya Büyükşehir Belediyesi Kupası koşusunu ise Mustafa Küçükmeral'in “Çokomel” isimli atı kazandı.

Yarışlarda, 1200 metre Rahvan Atları Kulüp Kupası'nda Ali Baronok'un “Yiğitefe” isimli atı, 1300 metre Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kupası'nda İrfan Kabadayı'nın “Sarıkız” isimli atı, 1400 metre Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kupası'nda Ali Baronok'un “Kırat” isimli atı birinci oldu.

1500 metre Meram Belediye Başkanlığı Kupası'nı Ali Kölemenoğlu'na ait”Toygar”, 1800 metre Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı Kupası'nı ise Muammer Pırlanta'ya ait “Can Pırlanta”, kazandı.
Yarışlarda dereceye girenlere, kupaları ile birlikte toplam 21 bin 800 lira para ödülü verildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz