« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zafer Loeb'in oldu

Arjantin Rallisi'ni Sebastien Loeb kazandı. Son güne lider giren Sebastien Ogier ise 3. sırada kaldı. Loeb, bu sezon 3'üncü toplamda 65'inci yarışını kazandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Arjantin, Dünya Ralli Şampiyonası'nın altıncı yarışına ev sahipliği yaptı. Sebastien Ogier yarışın son gününe lider girdi. Citroen pilotu, en yakın rakibinin 43.7 saniye önündeydi.

Ancak günün ilk etabında dengeler değişti. Ogier kaza yapıp vakit kaybetti. Fransız pilot, aracının hasar görmesine karşın mücadeleyi sürdürdü. Fakat üçüncülük ile yetinmek zorunda kaldı.

Son 7 sezonun şampiyonu Loeb, 18. etapta Ogier ile arasındaki farkı 21 saniyeye indirdi. Sonra da 7.3 saniye farkla galibiyete ulaştı. Fransız Citoren pilotu, Dünya Ralli Şampiyonası'nda bu sezonki üçüncü, toplam 65. yarış zaferini elde etti.

Ford ile yarışan Mikko Hirvonen ikinci oldu. Hirvonen, şampiyona sıralamasında da lider Loeb'ü bir basamak geriden izliyor. Sezonun ilk 6 yarışı sonunda iki pilot arasında 13 puan fark var. Hirvonen, 16 Haziran'da Yunanistan'da yapılacak bir sonraki yarışta bu farkı kapatmaya çalışacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz