« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zafer Koşusu Dumlupınar'da yapılacak

Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 6'ncısı düzenlenen “Kütahya Dumlupınar 30 Ağustos Büyük Zafer Koşusu”, 30 Ağustos'ta Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde yapılacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği yarışma kuralları doğrultusunda organize edilen ulusal düzeydeki koşuya katılım için sporcuların kayıt sırasında 2011-2012 sezonu vizeli lisanslarını ibraz etmesi gerekiyor. Lisansı olmayan sporcular da sağlık raporu veya muvafakatname doldurarak koşuda yer alabilecek.

Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'nün ev sahipliğindeki ferdi yarışlar, küçük bayanlarda 1500 metre, küçük erkekler ve yıldız bayanlarda 2000 metre, yıldız erkekler ve master bayanlarda 3000 metre, master erkekler ve büyük bayanlarda 5000 metre, büyük erkeklerde 10 bin metre mesafelerinde gerçekleştirilecek.

Küçükler yarışları 11-13, yıldızlar yarışları 14-16 yaş gruplarını, büyükler yarışları 17 ve üzeri, master bayanlar yarışı 25 ve üzeri, master erkekler yarışı ise 30 ve üzeri yaşları kapsıyor.

Küçük bayanlar ve küçük erkekler, yıldız bayanlar ve yıldız erkekler ile büyük erkeklerde ilk 10, master erkekler ve büyük bayanlarda ilk 5, master bayanlarda ilk 3'e girecek sporculara madalyaların yanı sıra Kütahya Belediyesi'nce toplam 10 bin lira para ödülü verilecek. Kategorilerinde ilk 3'e girenlere madalya ve para ödülleri aynı gün Zafertepe tören alanında, diğer sporcuların ödülleri de yarışların ardından Dumlupınar ilçesinde verilecek.
Koşunun teknik toplantısı ve kayıtlar, 29 Ağustos'ta Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler