« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Zafer Hamilton'u takımda tutabilir

Hafta içi Lewis Hamilton ile kontrat yenilemek için kolları sıvayacak McLaren, İtalya GP zaferinin, İngiliz pilotun gelecek sene de takımda kalmak istemesine yol açacağına inanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Hamilton, geçtiğimiz günlerde Eddie Jordan'ın 'Hamilton Mercedes ile anlaştı.' iddaları üzerine gündemin ana maddesini oluşturuyordu.

Her iki takım da bir anlaşma olmadığını açıklarken, Hamilton'un menajerlik ekibi XIX entertainment, önümüzdeki günlerde McLaren ile görüşmelere başlamaya hazırlanıyor.

McLaren takım patronu Martin Whitmarsh, bu konuyu Singapur GP'ye kadarçözme noktasında bir baskı hissetmediklerini, ama mümkün olan en kısa sürede de bir sonuca varmak istediklerini ifade etti.

"Gelecek yarışa kadar anlaşmanın çok önemli bir konu olduğunu düşünmüyorum. Bu gibi hassas konularda süre tahmini yapmak her zaman tehlikelidir."

Whitmarsh, diğer takımların kendisine ticari anlamda daha büyük şeyler önermiş olmasına karşın, Hamilton'un esas arzusu olan kazanma konusunda en güçlü elin McLaren'in elinde olduğunu düşünüyor.

"McLaren'in Lewis'in yer alabileceği en iyi takım olduğunu düşünüyorum. Burada kalmayı istiyor olmalı. Kutlama yaparkenki tavırlarında bunu görüyoruz. Birlikte çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Biz kazanan bir takımız. Lewis kazanan bir pilot. Birlikte harika bir ekibiz."

Whitmarsh, McLaren ile adı geçen isimler arasındaki Valtteri Bottas'ın ise şu an için düşünülmediğini belirtti.

Ron Dennis ise Sky Sport'a verdiği demeçte, "Martin pozisyonunun gerektirdiği açıklamaları yapıyor. Benim konuşacak pek fazla şeyim yok. Martin bulunduğu konumun gereklerini, kazanan bir arabamız olduğunu defalarca, hatta az önce de kanıtladı. Eğer Lewis kazanmak istiyorsa, bunu McLaren'de yapabilir."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler