Zafer Bayramı’na Londra’da gecikmeli kutlama

Halil YETKİNLİOĞLU/LONDRA
02.09.2015 - 11:38 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin Londra büyükelçiliği konutunda 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü münasebetiyle resepsiyon düzenlendi.

İngiltere’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümü, TZafer Bayramı’na Londra’da gecikmeli kutlamaürkiye’nin Londra Büyükelçiliği rezidansında verilen resepsiyonla kutlandı.

30 Ağustos’un pazar gününe denk gelmesi, ertesi günün ise İngiltere’de resmi tatil olması nedeniyle dün düzenlenen kutlamaya çok sayıda yabancı konuk katıldı.

Zafer Bayramı’na Londra’da gecikmeli kutlama

Büyük kutlamaya Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç ve Silahlı Kuvvetler Ataşesi Albay Mehmet Çalkayış ev sahipliği yaptı.

Davetlileri elçilik konutu salonu girişinde, Büyükelçi ve Silahlı Kuvvetler Ataşesi eşleriyle birlikte, beraberinde Elçi- Müsteşar Fatih Ulusoy karşıladı.

Zafer Bayramı’na Londra’da gecikmeli kutlama

RESEPSİYONA KİMLER KATILDI?

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, Londra Başkonsolosluğu görevlisi Konsolos Murat Nalçacı, Konsolos Fatih Tedik, Türkiye Büyükelçiliği görevlilileri, KKTC Temsilciliği diplomatları, Türk Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcilerinin de yer aldığı davete, aralarında Hollanda, İsveç, Belarus, Azerbeycan, Makedonya, Arnavutluk, Kenya, Endonezya, Kırgızistan, Moldova ve Slovakya gibi ülkelerin büyükelçilerinin de bulunduğu kalabalık bir davetli katıldı.

Zafer Bayramı’na Londra’da gecikmeli kutlama

Katılımcılar arasında İngiltere’de NATO Karargahı’nda görevli Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Kara, Deniz ve Hava subayları da yer aldı

Davette konuklara ‘Hoşgeldiniz’ diyen Büyükelçi Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını okudu.

Etiketler: avrupa


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı