Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zabıtayı satırla yaraladılar, yıkım ekibini taşladılar

  Canan ALTINTAŞ- Muharrem KONTAZ/DİYARBAKIR, (DHA)
  20 Temmuz 2007 - 15:40Son Güncelleme : 20 Temmuz 2007 - 16:05

  DİYARBAKIR'da, Yenişehir Belediyesi'ne ait araziye kaçak olarak yapılan evlerin yıkımı sırasında olay çıktı. Evlerinin yıkımına karşı çıkanlar, zabıta ekiplerine satır, taş ve sopalarla saldırdı. Olaylar sırasında bir zabıta memuru kolundan satırla yaralandı.

  Evlerinin yıkımına karşı çıkanlar, zabıta ekiplerine satır, taş ve sopalarla saldırdı. Olaylar sırasında bir zabıta memuru kolundan satırla yaralandı.

  Diyarbakır'da, Yenişehir Belediyesi'ne ait araziye kaçak olarak yapılan evlerin yıkımı sırasında olay çıktı. Evlerinin yıkımına karşı çıkanlar, zabıta ekiplerine satır, taş ve sopalarla saldırdı. Olaylar sırasında bir zabıta memuru kolundan satırla yaralandı.

  Yenişehir Belediyesi'nin, Seyrantepe Mahallesi'nde, belediyeye ait arazi üzerindeki kaçak yapıları yıkma kararı üzerine, bugün yıkım ekibi mahalleye gitti. Evlerini yıktırmak istemeyenler, taş ve sopalarla yıkım ekibini engellemeye çalıştı. Binalarını kepçenin yıktığını gören Halit Yaşar ile yakınları taş ve sopalarla ekiplere saldırırken, bu saldırıları önlemeye çalışan zabıta görevlisi İbrahim Delil, çıkan arbedede kolundan satırla yaralandı. Olay yerine gelen Özel Harekat Timleri, geniş güvenlik önlemleri alırken, yaşanan arbede kısa sürede yatıştırıldı.

  Yaralanan zabıta memuru hastaneye kaldırılırken, alınan güvenlik önlemleriyle, belirlenen evlerin bir kısmı yıkıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı