MANİSA HABERLERİ

Zabıtadan Turgutlu’ya Rahat Nefes Aldıracak Çalışma

IHA
21.10.2015 - 14:58Son Güncelleme :

TURGUTLU BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ, TURGUTLU GENELİNDE ÖZELLİKLE SELVİLİTEPE MAHALLESİNDE ETKİLİ OLAN RAHATSIZ EDİCİ KOKUYLA İLGİLİ YAPTIĞI ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI.

IHA

Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Turgutlu genelinde özellikle Selvilitepe Mahallesinde etkili olan rahatsız edici kokuyla ilgili yaptığı çalışmalarını tamamladı. Kokunun kaynağı olan yaklaşık bin 200 kamyon gübre hafriyatı kaldırılarak, alanın temizlenme çalışmaları başlatıldı.
Konuyla ilgili bilgi veren Zabıta Müdürü Bülent Gökmen, “Bilindiği üzere ilçemiz sınırlarında 3-4 yıldan beri devam, yılın belirli aylarında şiddetini arttıran gübre kokusuna yönelik tespit çalışmalarımızı neticelendirdik. Kokunun kaynağı olan eski Kemalpaşa yolundaki bölgeden geldiğini belirlediğimiz alana yönelik çalışmalarımızı başlattık. Gübreyi döken şahıslara, yaklaşık bin-bin 200 kamyon olan gübrenin kaldırılması ve o alanın temizletilmesi ile ilgili girişimlerde bulunduk. Zabıta Müdürlüğü olarak amacımız Selvilitepe Mahallesi etkisi altına alan gübre kokusuna kesin bir çözüm bulmak ve vatandaşlarımızın rahatsızlığını ortadan kaldırmak, dolayısıyla Turgutlu’muzun yaşanır bir kent olmasını sağlamaktır. Özellikle vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Bilindiği gibi ilçemizin çevresini çöp hafriyat alanı olarak gören ve ilçe dışından gelen hafriyatları ve çeşitli malzemeleri Turgutlu’muzun çevresine dökmek için gelenleri Zabıta Müdürlüğümüze ait 0236 313 10 78 ve 153 telefonlarına ihbar etmeleri önemlidir. Bu konuda ekiplerimizle beraber çalışmaya devam edip konunun takipçisi olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Zabıtadan Turgutlu’ya Rahat Nefes Aldıracak Çalışma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zabıtadan Turgutlu’ya Rahat Nefes Aldıracak Çalışma haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı