Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Zabıtadan 'Suriye ekmeği' operasyonu

  Hürriyet Haber
  09 Eylül 2015 - 14:52Son Güncelleme : 09 Eylül 2015 - 14:52

  Hatay’ın İskenderun İlçe Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri kentin farklı yerlerinde Suriye ekmeği satanlara yönelik operasyon yaptı.

  Sabah saatlerinden itibaren Barbaros, Cumhuriyet, Piri Reis mahallerinde uygulama yapan zabıta ekipleri, seyyar olarak Suriye ekmeği satanları yakalayarak ekmeklere el koydu. Zabıta karakoluna götürülen ekmekler, Gıda Kontrol Müdürlüğü tarafından incelendi ve sağlık koşullarına uygun olmadığı açıklandı.

  Zabıtadan Suriye ekmeği operasyonu

  İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yaptığı açıklamada halk sağlığı ile ilgili konularda taviz vermeyeceklerini söyledi. Dingil "Önce sağlık diyerek sağlıklı şehir ve sağlıklı nesil hedefimize ulaşmak için halk sağlığını çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın gıda konusunda sağlıklı tüketim yapmaları için zabıta ekiplerimiz denetimlerini arttıracak. Bu konuda yapılan tüm ihbarları Zabıtamız anında değerlendiriyor" dedi.

  YENİ ORTAYA ÇIKTI

  Çukurova bölgesindeki yerleşim yerlerinde son zamanlarda piyasaya sunulan ’Suriye ekmeği’, bu ülkeden gelen sığınmacılar tarafından merdiven altında üretiliyor. 6’lı paketi 2 TL’den satılan ekmekler, ucuz ve farklı lezzette olması nedeniyle talep görüyor. Denetimsiz ortamlarda üretilen ekmekler, bu yönüyle ise sağlık açısından risk taşıyor.

  Etiketler: hatay , zabıta , suriye ekmeği
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı