Ege Haberleri

EGE

  Zabıtadan karanfilli kutlama

  İZMİR, (DHA)
  08.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.08.2012 - 13:20

  Bornova Belediyesi zabıta memurları, her yıl 1-7 Ağustos tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası kapsamında Belediye Meclisi'nde karanfil dağıttı.

  Zabıta personeli ile özel bir toplantı düzenleyen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, özverili çalışmalarından dolayı kutladı. Sındır, Bornova'da kent düzeninin cezalarla değil zabıta, esnaf ve vatandaşın ortak noktada buluşması ile sağlandığını söyledi Zabıta Haftası Bornova'da karanfillerle kutlandı. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, zabıta memurlarıyla bir toplantı yaparak fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Bornova'da kent düzeninin cezalarla değil zabıta, esnaf ve vatandaşın aynı noktada buluşması ile sağlandığına dikkat çeken, Sındır, “Aslında hepimiz aynı amaç için çalışıyoruz. Daha çağdaş yaşam koşullarının sağlanması için çaba harcıyoruz. Amaç aynı olunca ortak noktada buluşmak kolay oluyor. Bornova'da kent düzeni bu şekilde ortak akılla sağlanıyor” dedi.

  Zabıta Müdürlüğü'nde görevli personelin yoğun ve stresli bir görevi sürdürdüklerini belirten Başkan Sındır, “Zabıta ekiplerimizle birlikte Bornova'ya en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Zabıta teşkilatları, kent merkezlerinde düzeni sağlamak amacıyla kurulmuş. Günümüzde yetkileri genişletilerek vatandaşlarımızın huzuru için hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle de kentlerin önemli parçaları olan cadde ve sokaklardaki düzenin sağlanmasında belediyenin kolluk birimi olarak görev yapıyorlar. Arkadaşlarımızın Zabıta Haftası'nı kutluyorum. Birlik içinde çalıştığımız sürece Bornova daha huzurlu bir kent oluyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı