ANKARA HABERLERİ

Zabıtadan hafta tatili uyarısı

Hürriyet Haber
29.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Altındağ Belediyesi zabıta ekipleri, pazar günleri faaliyet gösteren işletmeleri hafta tatili izni alınması zorunluluğu olduğu konusunda bilgilendirdi.

Hürriyet Haber

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Hafta Tatili İzin Belgesi’nin bir yıl süre ile geçerli olduğu ifade edilerek, “Belge hangi tarihte alınmış olursa olsun, 31 Aralık’ta geçerliliğini yitirmektedir. Hafta tatili günlerinde çalışacak olan işyerlerinin her yıl Ocak ayında yeniden izin almaları gerekmektedir. Denetimlerde, Pazar günleri izinsiz faaliyet gösterdiği tespit edilen işyerleri hakkında idari para cezası uygulanacaktır” denildi. Zabıta Müdürü Abdurrahman Karabudak da Ocak ayı sonu itibariyle bölge esnafına bir “bilgilendirme mektubu” göndereceklerini ve böylece esnafın konu hakkındaki bilgilerinin tazeleneceğini kaydederek, “Genel tavrımıza uygun olarak önce bilgilendirmemizi yapacağız. Ardından denetimlerde gördüğümüz aksaklıklarla ilgili uyarılar yapacağız; cezai işlem başvuracağımız en son yol” dedi. Karabudak, pazar günü çalışmak isteyen esnafların ruhsat almalarının kendi menfaatleri gereği olduğunu da söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Zabıtadan hafta tatili uyarısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı