Ege Haberleri

EGE

  Zabıta ve itfaiyeciler haklarının peşine düştü

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  26.09.2012 - 14:45 | Son Güncelleme: 26.09.2012 - 14:44

  Zabıta ve itfaiyeciler haklarını aramak için meydanlara indi.

  İzmir Konak Meydanı'nda açıklama yapan zabıta ve itfaiyeciler, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na itfaiye ve zabıta sınıflarının eklenmesi, yıpranma hakkı, fiili hizmet zammı, görevde yükselme sınavının açılması, vekil amir değil hak edenin amir olmasını talep etti.
  Büyükşehir Belediyesi'nde örgütlü Tüm Bel-Sen 1 Nolu Şube ve ilçe belediyelerde örgütlü 2 No’lu Şube'nin düzenlediği basın açıklamasına 50 zabıta ve itfaiyeci katıldı. Türkiye'nin diğer kentlerinden de meslektaşlarıyla seslerini duyurmak için yarın (27 Eylül) Kızılay Meydanı'nda buluşacaklarını açıklayan Tüm Bel-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Yaşar Gül, zabıta ve itfaiye emekçilerinin özverili çalışmalarına karşın ekonomik, sosyal ve özlük hakları bakımından sorun yaşadıklarını söyledi. Canlarını hiçe sayarak görev yapan itfaiyecilere hak ettikleri değirin verilmediğini belirten Gül, Ak Parti Hükümeti'nden taleplerini dikkate alarak yasal düzenleme yapmasını istedi. Zabıta ve itfaiyecileri basın açıklaması sırasında üzerlerinde “Fazla çalışma emekliliğe yansımalı”, “Yıpranma hakkı istiyoruz”, “Yıllardır görevde yükselme sınavını bekliyoruz”, “Suçumuz zabıta olmak mı?” yazılı dövizler taşıdı.
  Zabıta ve itfaiyecilerin öne çıkan talepleri arasında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na zabıta ve itfaiye hizmetleri sınıflarının eklenmesi, filli hizmet zammı, maktu mesailerin emekliliğe yansıtılması, fazla mesaileri yeniden belediyelerin belirlemesi, görevde yükselme sınavlarının yeniden açılması, vekil amir değil hak edenin amir olması, hak edilen memuriyet derecesine inilebilmesi yer aldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı