MANİSA HABERLERİ

Zabıta Sokaktaki Ekmek Satışına Dikkat Çekti

IHA
08.07.2015 - 12:34Son Güncelleme :

ALAŞEHİR ZABITA MÜDÜRÜ EROL KACAR VATANDAŞLARIN SOKAKTA SATILAN EKMEKLERDEN ALMAMALARINI İSTEDİ

IHA

Özellikle Manisa’da çok yaygın bir şekilde sokakta satılan ve nerede üretildiği belli olmayan ekmekle mücadele sürerken Alaşehir Zabıta Müdürü Erol Acar fırınları sürekli denetlediklerini anlatarak vatandaşların da sokaklarda nerede üretildiği belli olmayan kayıt dışı ekmekleri almamalarını istedi.
Yıl boyunca gıda denetimlerini sürdüren Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında da fırınları denetlemeye devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talepleri göz önünde bulunduran ekipler, sadece ilçe merkezinde değil, mahalleye dönen kırsal bölgelerdeki fırınları da denetliyor.
DENETİMLER HER ZAMAN YAPILIYOR
Ramazan boyunca denetimlerin kesintisiz süreceğini ve kendisinin de denetimlere bizzat katıldığını ifade eden Alaşehir Zabıta Müdürü Erol Kacar, “Ekiplerimiz sadece Ramazan’da değil, yıl boyunca kontrollerini sürdürmektedir. Bunun tek farkı özellikle bu ay içerisinde suistimallere fırsat vermemek için denetimlerimizin sıklaştırılmasıdır. Düşük gramajda ekmek ya da pide üreterek, farklı fiyat uygulamaları yapan esnafın tespiti halinde yasal mevzuat tatbik edilerek cezai işlem uygulanmaktadır. Bu konuda vatandaşlarımızın sağlığı ve bütçesi söz konusu olduğu için herhangi bir esneklik göstermemiz mümkün değil. Halkımızın mağdur olmaması adına zabıta olarak üzerimize düşen görev ve sorumluluklarımızı büyük bir titizlikle yerine getirmekte kararlıyız.” dedi.
SOKAKTAKİ EKMEKLERİ ALMAYIN
Belediye ve sabit fırıncı esnafı adına vatandaşlardan bir ricaları da olduğunu kaydeden Kacar şunları söyledi:
“Vatandaşımızdan ricamız şudur. Sokaklarda rast gele kayıt dışı ticareti yapılan, nerede ve hangi şartlarda üretildiği bilinmeyen, gayri nizami satış yapma teşebbüsünde bulunan seyyar ekmek satıcılarına itibar edilmeyerek gıda denetlemelerinde birinci derecede sorumlu olan ilçe tarıma ait 174 Alo Gıda Hattı ile 153 zabıta hattına şikayette bulunmalarıdır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Zabıta Sokaktaki Ekmek Satışına Dikkat Çekti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zabıta Sokaktaki Ekmek Satışına Dikkat Çekti haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı