MUĞLA HABERLERİ

Zabıta ekipleri tüketicileri bilgilendirdi

DHA
28.03.2016 - 15:59Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası'nda ve sonrasında il genelinde vatandaşları tüketici hakları konusunda bilgilendirdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde okullar, alışveriş merkezleri ve pazar yerlerinde vatandaşları tüketici hakları ve alışverişte karşılaştıkları sorunlarda nereye başvuru yapacakları konusunda bilgiler verdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 'Tüketici Haklarımızı Biliyor Muyuz' bilgilendirme kitapçıkları zabıta ekipleri tarafından vatandaşlara dağıtıldı. Ayrıca tüketici hakları konusunda öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Şevket Gülen, vatandaşların bilinçli tüketiciler haline gelmesi için bu tarz bilgilendirme ve farkındalık yaratan çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi. Gülen, "Vatandaşlarımız gıdadan kozmetiğe, kıyafetten ev eşyasına kadar birçok ihtiyacını alışveriş merkezlerine giderek ya da internet üzerinden alışveriş yaparak gideriyor. Alışveriş metotlarının değişmesiyle vatandaşlarımızın bilinçli tüketiciler haline gelmesi için tüketici haklarını bilmesi gerekiyor. Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın alışveriş ihtiyaçlarını karşılarken kanunen haklarını bilmesi, karşılaştıkları sorunlar karşısında nereye başvuracaklarını bilmeleri kısacası bilinçli tüketiciler haline gelmeleri için bir çok önemli konuyu içinde barındıran 'Tüketici Haklarımızı Biliyor Muyuz' isimli bir kitapçık hazırladık ve il genelinde alışveriş merkezleri ile pazaryerleri gibi bir çok alanda vatandaşlarımıza bu kitapçığın dağıtımını gerçekleştirdik. Bu tarz farkındalık yaratan çalışmalar yapmaya ve projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi.
Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Zabıta ekipleri tüketicileri bilgilendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zabıta ekipleri tüketicileri bilgilendirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı