ESKİŞEHİR HABERLERİ

Zabıta Dertli

IHA
08.09.2015 - 16:15Son Güncelleme :

EROL YILMAZ

IHA

Tüm Bel Sen Eskişehir Şubesi Basın Yayın Sekreteri Erol Yılmaz, 24 saat esasına dayalı olarak çalıştıklarını, yerel yönetimlerde en fazla yükünü omuzlayanların zabıtaların olduğunu söyledi.
Zabıta Hafta nedeniyle basın açıklaması yapan Yılmaz, çalışanların yaşamlarını tıkayan, kangrenleşmiş sorunlarının halen çözülmediğini belirtti. Erol Yılmaz, “Zabıta çalışanları diğer kamu çalışanlarından farklı olarak uzun süreli olarak, gece gündüz demeden görev yapmakta, buna karşılık gerçek emeklerinin çok altında maaş almaktadırlar” dedi.
Zaman zaman sokaktaki dilencilere veya seyyar satıcılara müdahale etmek zorunda kaldıklarını belirten Yılmaz şunları söyledi:
“Zabıtalara bu yüzden maalesef ki vicdansız ve kötü kimselermiş gibi bakılmaktadır. Ama müdahalelerin onların kişisel tercihi değil kendilerine verilen görev gereği olduğu unutulmamalıdır. Ülkemizde her geçen gün daha da derinleşen işsizliğin ve bunun bir sonucu olan dilencilerin veya seyyar satıcıların sokaklara çıkmasının sorumlusu zabıtalar değildir. Kamu düzenini sağlanması görevini de yerine getiren zabıta çalışanları, bu görevleri sırasında oldukça sık şekilde saldırıya uğramaktadır. Zabıtaların yaşadıkları sorunların bir kısmı yasa ve yönetmeliklerden kaynaklanırken, bir bölümü de her yerelin kendi özgü koşullarından ve belediyelerin özel uygulamalarından kaynaklanmaktadır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Zabıta Dertli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zabıta Dertli haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı