VAN HABERLERİ

YYÜ'ye 10 bin fidan dikildi

DHA
25.04.2017 - 11:44Son Güncelleme :
DHA

VAN, (DHA)-VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) çevre düzenlemeleri kapsamında 10 bin fidan dikilirken, 50 bin çiçek de toprakla buluşturuldu. YYÜ öğrencileriyle birlikte fidan diken Rektör Prof. Dr. Peyami Battal hedeflerinin yeşil bir üniversite olduğunun söyledi.

YYÜ'de hızla devam eden yaya yolu, kütüphane binası ve spor kompleksi inşaatının yanı sıra baharın gelmesiyle çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarına da start verildi. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ın talimatıyla hız verilen peyzaj ve çevre düzenlemesi  çalışmaları kapsamında Yeşil Alan Müdürlüğü tarafından Zeve Yerleşkesine 20 türden oluşan  10 bin fidanı ile 50 bin çiçek toprakla buluşturuldu. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Genel Sekreter Prof. Dr. Yusuf Uzun ve öğrencilerin katılımıyla fidan dikimi yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Battal, uzun süredir devam eden kampus peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Hedeflerinin Van'a yakışır yeşil bir kampus olduğuna dikkat çeken Battal, "Son 6 yılda kampusumuzun çehresini değiştirdik. Yeni binalar, sosyal alanlar, kütüphane, spor kompleksi, alle yolu, yeni yemekhane, fakülte binaları, çevre yolu gibi çalışmalarla Zeve yerleşkemizin çehresini değiştirdik. Bunları yaparken yeşillendirme, ağaçlandırma çalışmalarını da ihmal etmedik. Artık her anlamda Vanımıza yakışan yeşil ve ferah bir kampus hedefine ulaşmak üzereyiz. Son yaptığımız rötuşlarla bu hedefimize biraz daha yaklaşmış olacağız. Dikilen fidanlarımız hayırlı uğurlu olsun" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden YYÜ'ye 10 bin fidan dikildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YYÜ'ye 10 bin fidan dikildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı