VAN HABERLERİ

YYÜ'de uygulamalı girişimcilik eğitimi seçmeleri yapıldı

DHA
31.03.2016 - 13:11Son Güncelleme :
DHA

VAN,(DHA)-VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Teknokent bünyesinde yürütülen ve Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından desteklenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Seçme Sınavı üniversitede yapıldı.

YYÜ Sürekli Eğitim Merkezinde (YUSEM) yapılan seçme sınavına başvuran 900 kişi arasından ilk grup olan 400 kişiye girişimcilik kursu verilecek. YYÜ Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç.Dr. Necat Görentaş, Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ali Aslan ve eğitimlerden sorumlu Koordinatör Yrd. Doç. Dr. Abdullah Oğrak’ın katılımıyla yapılan seçmeler sonucu ilk grup 400 kişiyle birlikte toplam bin kursiyere sertifika verilecek.Yapılan sınav ile ilgili bilgi veren YYÜ Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necat Görentaş, Van’da girişimcilik eğitimlerini vermekten mutlu olduklarını belirterek, "YYÜ Teknokent olarak yenilikçi ve girişimci insanımıza destek olmaya devam edeceğiz. Yeni girişimcilerimizin mutlaka Teknokent ile yeni girişimleri için iletişime geçmelerini istiyoruz. Girişimcilik eğitiminin hayırlı olmasını diler katılımcılara da başarılar dilerim. Katkı sunan herkese teşekkür ederim" dedi.

Eğitimlerden sorumlu Koordinatör Yrd. Doç. Dr. Abdullah Oğrak da, yapılacak seçmeler sonucunda ilk etapta 400 kursiyerin faydalanacağını belirterek, "Sınav beklediğimizden fazla ilgi gördü bu bizi çok mutlu etti. KOSGEB tarafından uygulamaya konulan program doğrultusunda yürütülecek girişimcilik eğitimlerinden 1000 kişi faydalanacak.2016 yılının sonuna kadar sürecek eğitimler, Van merkez ve ilçelerinde sürdürülecektir. Van merkezde verilecek eğitimler Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde verilecektir. Eğitimler 70 saat olacak ve Üniversitemizde görevli 5 akademik personel tarafından verilecektir. Eğitimler sonucunda kendi işini kurmak isteyen kursiyerler KOSGEB'in destek programına başvurup faydalanabilecektir. Bu sayede Van'da yeni işyerlerinin açılması ve istihdamın artması sağlanacaktır. Üniversitemizin daha fazla girişimciliği teşvik edici halka yönelik faaliyetleri devam edecektir. Bu eğitimlerin yapılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumlara teşekkür ederim." diye konuştu.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden YYÜ'de uygulamalı girişimcilik eğitimi seçmeleri yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YYÜ'de uygulamalı girişimcilik eğitimi seçmeleri yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı