VAN HABERLERİ

YYÜ Senatosu’ndan Başsağlığı Ve Kınama Mesajı

IHA
12.10.2015 - 09:41Son Güncelleme :

YEREL HABERLER VAN

IHA

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Senatosu, Ankara’da meydana gelen patlamayla ilgili bir başsağlığı ve kınama mesajı yayınladı.
YYÜ Senatosu’nun yayınladığı mesajda, “10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da meydana gelen elim hadise aziz milletimizi derinden yaralamıştır. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Senatosu olarak cumhuriyet tarihimizin bu en kanlı terör eylemini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Ölenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar ve ailelerine sabırlar diliyoruz. Hiçbir kutsalı tanımayan, tek amacı kan dökmek olan, halkı tedhiş ve korkuyla sarsmaya çalışan terör örgütleri, bu çabalarına ulaşmak için Ankara’da oldukça vahşi bir eyleme başvurmuşlardır. Bu kanlı eylem bir kez daha göstermiştir ki terör, çoluk çocuk demeden, genç yaşlı ayırt etmeden sivil halkın kalbine kadar inebilmekte, masum insanları yok etmek için hiçbir sınır tanımamaktadır. İnsanlık onurunu ayaklar altına alan bu kanlı eylem, tarihin sayfalarına kapkara bir leke olarak kaydedilecektir. Milletçe yastayız. İçimiz kan ağlamaktadır. Yüreğimiz alev alev yanmaktadır. Fakat bedbinlik, yılgınlık, korku ve özellikle de ümitsizlik bizlere yakışmaz. Şurası açıkça bilinmelidir ki terörün istediği de aynen budur. Bu vahşi yaratıklar, aramıza korku ve endişe tohumları ekerek geleceğimizi karartmayı hedeflemektedirler. Bilhassa içimize nefret tohumları ekerek Kürtlerle Türkleri karşı karşıya getirmek ve bu yolla Ortadoğu’nun en güçlü kalesini de ortadan kaldırmak istemektedirler. Bu kalleş oyunu bozmanın tek yolu yine aziz milletimizin irfanından geçmektedir. Halkımız her zaman olduğu gibi sağduyulu davrandığı müddetçe bu vahşi yaratıkların istediklerini elde etmeleri imkânsızdır. Bizler bir olduğumuz müddetçe terör gayesine ulaşamayacak ve yüce devletimiz kahhar eliyle onların kökünü kazıyacaktır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden YYÜ Senatosu’ndan Başsağlığı Ve Kınama Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 09 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YYÜ Senatosu’ndan Başsağlığı Ve Kınama Mesajı haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:41
 • Akşam
  16:56
 • Yatsı
  18:29
Sayfa Başı