VAN HABERLERİ

YYÜ Rektörlüğü’nden “İstifa” Açıklaması

IHA
24.07.2015 - 17:28Son Güncelleme :

YEREL HABERLER VAN

IHA

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü, bazı basın yayın organlarında “YYÜ’de istifa şoku” başlığıyla yayınlanan haberler üzerine bir açıklama yayınladı.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, haberin sunuş şeklinin YYÜ ailesini üzdüğüne dikkat çekilerek, “Bugün bazı basın yayın organlarında üniversitemizden ayrılan bazı öğretim üyelerinin gidişiyle ilgili yapılan haberlere atılan başlığın olayın farklı anlaşılmasına sebebiyet verdiği düşünülerek bir açıklama yapma gereği duyulmuştur. Her üniversitede olduğu gibi YYÜ’de de zaman zaman öğretim üyeleri başka illerdeki üniversitelere rutin olarak gitmektedirler. Bu gidişlerde ya muvafakat ya da istifa etmek suretiyle olmaktadır. Öğretim üyeleri 2547 sayılı kanunun verdiği haklar doğrultusunda gitmektedirler. Üniversitemizde de 4 öğretim üyesinden biri emekliye ayrılmış, diğer 3’ü ise özel ve resmi kurumlarda çalışmak üzere ayrılmışlardır. Bu öğretim üyelerimizin ayrılma gerekçeleri tamamen ailevi ve şahsi tercihlerden kaynaklı olup üniversitemizden kaynaklanan bir durum yoktur. Bu öğretim üyelerimizin ayrılması, hastanemizdeki işlerin hiçbir şekilde aksatmayacaktır. Ayrılanlardan daha fazla sayıda öğretim üyesi almaktayız. Öğretim üyelerimizin tamamen ailevi nedenler ve şahsi tercihlerden dolayı ayrılmalarına rağmen bu tarz haberlerin yayımlanması bizi üzmüştür. Deprem öncesinde 520 olan öğretim üyesi sayımız, yaklaşık 150’si gitmesine rağmen bugün itibariyle 800’e varmıştır. Tıp Fakültesi’nde deprem öncesinde öğretim üyesi sayımız 110 iken, 40 öğretim üyesi gitmesine rağmen şu an mevcut öğretim üyesi sayımız 160’ı geçmiştir. Üniversitemiz bir yönüyle de diğer üniversitelere öğretim üyesi yetiştiren bir enstitü konumundadır. Üniversitemiz artık Van’a, bölgemize, ülkemize ve dünyaya önemli düzeyde bilim üretebilecek güçlü bir kadroya sahip olup, bu kadrosunu her geçen güçlendirerek ülkemizde ve dünyada hatırısayılır üniversiteler arasına girme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Şu anda üniversitemizde gerek öğretim üyesi sayısı gerekse tıbbi donanım ve teçhizat anlamında hiçbir problem bulunmamaktadır. Üniversitemiz sadece Van’a değil bölge illerine de bu öğretim üyesi kadrosu ve modern cihazlarıyla hizmet vermeye devam edecektir. Giden öğretim üyelerimize de başarılar dileriz” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden YYÜ Rektörlüğü’nden “İstifa” Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YYÜ Rektörlüğü’nden “İstifa” Açıklaması haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:07
 • Guneş
  06:49
 • Öğle
  12:03
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:57
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı