VAN HABERLERİ

YYÜ Felsefe Topluluğu'ndan köy okullarına yardım

DHA
26.04.2017 - 14:48Son Güncelleme :
DHA

VAN,(DHA)- VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Felsefe Topluluğu öğrencileri, köy okuluna giden öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu. 

YYÜ Felsefe Topluluğu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Van'ın Muradiye İlçesi'nde bulunan iki okuldaki 155 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu. Muradiye’nin Topuzarpa Köyü’ndeki Milli Egemenlik İlkokulu ve Topuzarpa İlkokulu’ndaki öğrencilere yapılan yardım etkinliğine, Edebiyat Fakültesi Felsefe Topluluğu üyelerinden 25 öğrenci ve YYÜ Devlet Konservatuarından 6 öğrenci katıldı. Konservatuar öğrencileri tarafından verilen mini konser ile öğrenciler doyasıya eğlenirken etkinlik çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, köy okulundaki öğrencilere yapılan yardımın çok anlamlı olduğunu belirterek, "Öğrencilerimiz kendilerine yakışır bir etkinlik yapıyorlar. Köy okulundaki kardeşlerine kırtasiye yardımı yapmaları hem örnek olması açısından hem de ihtiyaç sahibi kardeşlerini unutmamaları bakımından önemlidir" dedi. 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden YYÜ Felsefe Topluluğu'ndan köy okullarına yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YYÜ Felsefe Topluluğu'ndan köy okullarına yardım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı