VAN HABERLERİ

YYÜ Edebiyat Fakültesi’nde Kütüphane Açılışı

IHA
01.10.2015 - 17:10Son Güncelleme : 01.10.2015 - 17:11

YYÜ REKTÖRÜ PROF. DR. PEYAMİ BATTAL ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ.

IHA

VAN (İHA) – Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Edebiyat Fakültesi Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Fakülte binasında düzenlenen törene YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan, YYÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Suvat Parin, DAKA Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Peyami Battal, çok güzel bir mekanın kazandırıldığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Öğrencilerin buradan daha rahat bir şekilde faydalanabileceklerini anlatan Prof. Dr. Battal, merkezi kütüphanenin de hayata geçmesi ile birlikte tüm öğrencilerin daha etkin faydalanacaklarını kaydetti. Prof. Dr. Battal, başta fakülte dekanı olmak üzere herkese şükranlarını sundu.
Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan ise, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın destekleri olmadan bunu başaramayacaklarını belirterek, teşekkür etti.
YYÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Suvat Parin de, kütüphane ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Bir yıllık çalışmanın ürünü olan kütüphanenin sosyoloji dalında ön plana çıkan yaklaşık 3 bin eserden oluştuğunu belirterek, kitapların belediye, sivil toplum örgütü, hayırsever akademisyenler ve öğrencilerin katkılarıyla oluştuğunu ifade etti. Sosyoloji bölümü kütüphanesinin hafta içi her gün sosyoloji bölümü öğrencilerine açık olacağını anlatan Doç. Dr. Parin, “Sosyoloji bölümü hocalarının bulunduğu koridorda bölüm içi etkinlikler için mobil konferans salonu olarak düzenlendi. Salon 75 kişilik kapasiteye sahiptir. Konferans salonu kitaplığına bırakılan eserlerden öğrenciler serbest bir şekilde yararlanabileceklerdir. 2015-2016 yılında sosyoloji bölümünü kazanan öğrencilere yönelik 75 sayfalık bir oryantasyon kitapçığı hazırlandı. Ayrıca sosyoloji bölümü öğrencileri üniversitedeki etkinlik ve aktivitelerden sosyoloji kodlu SMS’ler ile haberdar olacaklar” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından kütüphane ve mobil konferans salonlarının açılış kurdelesi kesildi. Program, Prof. Dr. Peyami Battal’ın dekanlık adına Doç. Dr. Parin’e teşekkür belgesi vermesi ve ikramların yapılması ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden YYÜ Edebiyat Fakültesi’nde Kütüphane Açılışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 17 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YYÜ Edebiyat Fakültesi’nde Kütüphane Açılışı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:07
  • Guneş
   05:45
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:38
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı