VAN HABERLERİ

YYÜ’de Oryantasyon Eğitimi

IHA
26.10.2015 - 14:39Son Güncelleme :
IHA

VAN (İHA) – Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), birinci sınıf öğrencilerine oryantasyon eğitimi verdi.
Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim toplantısına Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Demirel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, program koordinatörü Doç. Dr. Hasan Nahçimendioğlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Müzik dinletisiyle başlayan programda konuşan Doç. Dr. Hasan Nahçimendioğlu,
üniversiteli olmanın ayrı bir mutluluğu olduğunu belirterek, “Sosyal ve kültürel faaliyetler arasında olmaktır. Üniversiteler kitaplarla ibaret değil; bireysel ve toplumsal faaliyetlerde de kendini ön plana atmaktır. ‘Ben varım’ demektir. Üniversite adı üstünde üniversel ve evrensel düşünmektir, çevreyle uyum sağlamak demektir. Üniversitelerde sürekli program ve etkinliklere katılmanızı öneririm’’ şeklinde konuştu.
Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Demirel ise “Çok yoğun sınav programından geçip üniversitemizi tercih ettiğiniz için canı gönülden sizleri kutluyorum. Üniversitemizden memnun olacağınızı ümit ediyorum. Geleceğimizin güvencesi olan sizler; bilime, ahlaka, etik değerlere bağlı olacağınızdan emin olmak istiyoruz. Zaman geriye alınmayacak önemli bir sermayedir’’ dedi.
Yapılan konuşmaların ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü/nün hazırlamış olduğu tanıtım videosu izletildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden YYÜ’de Oryantasyon Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YYÜ’de Oryantasyon Eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı