Gündem Haberleri

  Yüzyılın gerzekliğine inceleme

  İSTANBUL / A.A.
  11.08.2006 - 18:51 | Son Güncelleme:

  Taksim-4. Levent Metrosu üzerinde izinsiz yapılan sondaj çalışmasının tünel ve metro araçlarında neden olduğu hasarla ilgili hakim ve bilirkişi heyeti inceleme yaptı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığından yapılan açıklamada, Taksim-4. Levent Metrosunda meydana gelen “sondaj kazası” ile ilgili Belediye Hukuk Müşavirliğinin yaptığı suç duyurusu üzerine Şişli 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi ve 2. Asliye Hukuk Mahkemesi bilirkişi heyetinin olay yerini ve hasar gören vagonları incelediği bildirildi.
  Açıklamada, hakim ve 3 kişilik bilirkişi heyetinin sondaj işleminin yapıldığı Ali Rıza Raşit Sokak'taki alan, metro tüneline inerek açılan delik ve hasar gören raylar, ardından da bakım atölyesinde geçerek hasar gören vagonlarda tespit yaptığı kaydedildi.
  Şişli 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi ve bilirkişi heyetine, İstanbul Ulaşım A.Ş ile belediye avukatlarının da nezaret ettiği ifade edilen açıklamada, bilirkişi heyetinin hazırlayacağı hasar tespit raporuna göre hasarların tazmin edilmesinin talep edilebileceği ve dava açılabileceği belirtildi.
  Açıklamada, metroda açılan deliğin bir ekip tarafından beton enjekte edilerek kapatılacağı, ayrıca deliğin açıldığı bölgeden uygulanacak betonla da sağlamlaştırılacağı bildirildi.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği ve İstanbul Ulaşım A.Ş Genel Müdürlüğü, “kişilerin hayatı, sağlığı ve mal varlığı bakımından tehlikeli faaliyet yürütmek ve kamu malına zarar vermek” ve “toplu taşıma seferlerini engelledikleri” gerekçesiyle sorumlular hakkında Şişli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı