« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yüzünüz gülecek

Milli Takımımızın genç yıldızı Ersan İlyasova, Dünya Şampiyonası’nda basketbolseverlere yeni sevinçler yaşatacaklarını söylerken, gözünün NBA’de iyi bir oyuncu olmakta olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımımızın Japonya’da aldığı başarılı sonuçlarda önemli pay sahibi olan genç yıldızlarımızdan Ersan İlyasova, "Takımda süper bir arkadaşlık ve hava var. Bu havayla ve bu inançla Türk basketbolseverlerin yüzünü güldereceğiz" dedi. Dünya Şampiyonası’nda FIBA’nın düzenlediği "Şampiyonanın En İyi Genç Yıldızı" oylamasında açık ara önde giden Ersan şöyle konuştu:

"Benim tek hedefim var oda NBA’de iyi bir oyuncu olabilmek. Bunun için şartın, çok çalışmaktan geçtiğini biliyorum. NBA’de başarılı olmak kadar Türk Milli Takımı’yla da iyi yerlere gelmek amacındaydım. Geçen sene NBA alt ligi olan geliştirme liginde de iyi bir performans göstermiştim, ama asıl vitrin tabii ki Dünya Şampiyonası. Burada NBA’den beni izliyorlar. Önümüzdeki sene Milwaukee Bucks’da oynayacağım. Türk Milli Takımı’nın bir parçası olmak benim için gurur verici."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz