Spor Yüzünü göremeyiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüzünü göremeyiz

YEREL HABERLER YÜZÜNÜ GÖREMEYİZ

G.Saray'ı, Sergen'in eski sorunlu günlerine dönebileceği korkutuyor.
1- ‘‘Sahada bir var, bir yok. Sözleşme yaparsak yüzünü göremeyiz’’
2- ‘‘Sakat ‘tedavi ol' diyoruz, o doktora bile gitmeye üşeniyor.’’
3- ‘‘30 yaşına geldi. 2.5 milyon doları sokağa atamayız. Kiralayalım’’

KARARSIZ

Galatasaray, bir yandan Sergen Yalçın’ı başka bir kulübe kaptırmamak ve bonservisini almak için büyük çaba harcarken, diğer yandan yeniden parlayan Türk futbolunun bu yıldızının takımdaki geleceği konusunda endişe yaşıyor. Sergen'in ilerleyen yaşı ve yeniden eskisi gibi sorunlu bir futbolcu haline gelebileceği korkusu sarı kırmızılı yöneticileri düşündürüyor.

O PARA VERİLMEZ

Galatasaray yönetiminde ‘‘Mutlaka bonservisi ile alalım. Bu takımın Sergen'e ihtiyacı var’’ ve ‘‘Ya eski günlerine dönerse. Sergen'i almayalım, yine kiralayalım. Beşiktaş da 2.5 milyon dolar verip alamaz. Onlar kiralayacak’’ görüşleri çarpışıyor. Sakatlığı bulunan Sergen yeni transfer Batista ile tartıya konuyor ve şu değerlendirme yapılıyor:

BATİSTA ÖRNEĞİ

‘‘Batista sakatlığının geçmesi için yoğun çaba harcadı. Şimdi 40 yıllık G.Saraylı gibi sahada. Bu adama verilen ve verilecek paranın her kuruşu helal.’’ 2.5 milyon dolar verip Sergen'i bonservisiyle almayı risk olarak gören sarı kırmızılı yöneticilerin yıldız futbolcu konusundaki endişeleri şöyle sıralanıyor:

İŞTE ENDİŞELER

30 yaşına geldi. 2.5 milyon dolar verip parayı sokağa atamayız.

Şimdi bile sahada bir var, bir yok. Sözleşme yaparsak, yüzünü göremeyiz.

Önümüzdeki sezon, Avrupa kupalarında oynar mı, oynamaz mı? Ne kadar randıman verir.

‘‘Tedavi ol’’ diyoruz, doktora gitmeye üşeniyor. Sakatım diye idmanı yarım bırakıyor.

Bu kadar para verip, alırsak, başına neler geleceğini iyi düşünmemiz gerekir. Maç başı para vermemiz gerekir.

UZMAN GÖZÜ İLE

Kilo verecek ve güçlenecek

Ortopedi uzmanı Burhan Uslu, Sergen'in sakatlığı için şunları söyledi: ‘‘Ayak sağ bileğinde kıkırdak zedelenmesi var. Geçen sene Almanya'da ameliyat olmuş ve Almanya'da kıkırdak dokusu traşlanmış. Kıkırdak traşlandığı zaman incelmekte. Mukavvemiyeti azalıyor. Ameliyattan belirli bir süre sonra rahatsızlık hissediyor.

Yeni bir kıkırdak traşlanması ile durumu belirsizleşir. Bu ameliyat Türkiye'de de yapılıyor. Üstelik doktorlarımız daha da titiz. Bu tür ameliyatları yapan bir çok meslektaşımız mevcut. Ameliyat yerine fazla kilolarından arınması ve ayağını daha da güçlendirmesi daha sağlıklı olurdu. Sergen ayağındaki şikayetlerden tamamen haklı.’’

Beşiktaş 600 bin dolar verdi

G.Saray'da sergilediği futbolla bütün gözleri üzerine toplayan Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın teklif ettiği 600 bin doları kabul etmedi. Sarı kırmızılı yönetim milli oyuncuya maç başına 500 bin dolar önermişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle