« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yüzüğü değil parayı seçti

NBA’de haftalardır konuşulan dev takas sonunda gerçekleşti. New York Knicks, uzun süredir peşinde olduğu Denver Nuggets’ın yıldız oyuncusu Carmelo Anthony’yi 8 oyuncunun dahil olduğu bir takas anlaşması sonucu transfer etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Knicks, Carmelo’nun karşılığında Denver’a, Wilson Chandler, Danilo Gallinari, Raymond Felton ve Timofey Mozgov’u gönderirken, 2012 ve 2013 yıllarında 2. tur ile 2014’teki 1. tur draft haklarını ve 3 milyon dolar da para verdi. Denver ise, Chauncey Billups, Anthony Carter, Shelden Williams ve Renaldo Balkman’ı New York’a verdi.

Kazancı garanti altında

Yılda 15 milyon dolar kazanan Carmelo Anthony’nin kontratını aynen devralan New York Knicks, gelecek sezondan itibaren oyuncuya yılda 25 milyon dolara yakın para ödeyecek.

Carmelo Anthony 3 yıl geçerli olacak bu anlaşmayla sezon sonu NBA oyuncularını bekleyen ‘lokavt ve ücret indirimi’ tehlikesinden kendisini kurtarmış oldu. Oyunculara çok fazla para verdiklerini savunan NBA’deki takım sahipleri, sezon sonunda büyük olasılıkla lokavt ilan edip, ücretlerin düşürülmesini sağlayacak. Carmelo böylelikle önümüzdeki 3 yıllık kazancını garantiye almış oldu. New York Knicks ayrıca, Edyy Curry ile Anthony Randolph’u Minnesota’ya gönderip, Corey Brewer’ı aldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler