« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yüzücüler isyan etti

Londra 2012 ‘de yüzmede birçok başarılı sonuç elde eden Avustralyalı kadın yüzücüler, kendileri ile aynı oranda bekleneni veremeyen erkek yüzücüler ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Bahar Mutlu BIÇAKÇI
SON GÜNCELLEME

Kadınlar 4x100 serbest stilde altın, 4x100 karışık stilde ise gümüş madalyanın sahibi olan Avustralya takımının başarılı sporcularından Libby Trickett ve Melanie Schlanger geçen akşam katıldıkları bir televizyon programında konuştu. Başarılı yüzücüler erkek milli takımın neden kendileri gibi başarılı olamadıkları hakkında görüş belirttiler.

Kamp programı öncesi yapılan programlamanın başarısızlığına değinen yüzücüler, sporcuların yanlış yönlendirildiğini ve bu konuda baş antrenörün de hata payı olduğunu düşündüklerini söylediler. Takımda James Magnussen ve James Roberts isimlerinin ön plana çıktığını ancak geri kalan yüzücülerin geride kaldığını belirten kadın yüzücüler, sporcuların üzerinde ciddi baskı olduğuna da dikkat çektiler.Trickett ve Schlanger, yüzücüler için toplanan 30.000 Avustralya Doları para fonunun sadece belli sporculara ayrılmış olmasını ve erkek sporculara daha fazla ödenek ayrılıyor olmasını da korkusuzca eleştirdiler.

Bu şikayetlerini daha önce, eski spor bakanı ile paylaştıklarını ve kendisinin de konu ile ilgilendiğini belirten yüzücüler, bu eşitsizliğin giderilmesi gerektiğinin altını çizdiler. Başarının ancak bu şekilde mümkün olabileceğini düşündüklerini söyleyen ikili eğer doğru bir planlama yapılır ve belli bir sistem üzerine oturtulursa Rio 2016’da Avustralya’nın üst sıralarda yer alacağına inandıklarını belirttiler.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler