Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yüzmede antrenör semineri son buldu

Türkiye Yüzme Federasyonu'nun İstanbul'da düzenlediği antrenör eğitim semineri sona erdi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Seminere Kanada Yüzme Federasyonu Genel Koordinatörü ve Kanada Yüzme Milli Takımları Baş Antrenörü Pierre Lafontaine, Yüzme Federasyonu Bilim Kurulu Başkanı Fizyolog Prof. Dr.Sadi Kurdak, Fizyolog Dr. Kerem Özgünen ve Türk Milli Takım Teknik Direktörü Dimitry Mancevic katıldı. 3 gün süren seminerde 300'e yakın antrenör yer aldı.

Seminerde ayrıca milli takım sporcularına ile 2 saatlik 'Kendine güven ve motivasyon çalışması' yaptırıldı.

Dünyaca ünlü yüzme antrenörü Pierre Lafontaine, Türkiye'nin yüzmedeki son yıllardaki atılımının dünya yüzme kamuoyu tarafından takip edildiğini, uluslararası yarışmalarda yüzülen finaller ve alınan madalyaların bu atılımlar sayesinde olduğunu gözlemlediğini söyledi.

Tecrübeli antrenör İstanbul'da bulunduğu süreçte çalışmalar hakkında federasyondan aldığı bilgi ve izlenimler doğrultusunda bu şekilde devam edildiği takdirde 2016 ve İstanbul'da düzenleneceğine inandığı 2020 olimpiyatlarında kürsüde Türk yüzücüler bulunmasının kaçınılmaz olacağını belirtti.

Lafontaine Türkiye'de yüzmenin gelişmesi için gerekli temel unsurları ise Federasyonun kurumsallaşması ve süreklilik, bilimsel ölçümlerin ve kampların yapılacağı, laboratuar ve yüksek performans havuzların kurulması, geniş çaplı altyapı ağının oluşturulması, kaliteli ve profesyonel antrenörlük sisteminin kurulması ve sporcuların gelecek ve eğitim kaygısının giderilmesi olarak açıkladı.

KANADA MİLLİ TAKIMI İSTANBUL'DA KAMP YAPACAK

Lafontaine yönetimindeki Kanada Milli Takımı'nda şu ana kadar 25 sporcu 2012 Londra Olimpiyatları vizesi almış durumda.

Lafontaine, 12-16 Aralık 2012 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek Dünya Kısa Kulvar Şampiyonası öncesinde Kanada Milli Takımının ENKA Tesisleri'nde 10 gün kampa gireceğini belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz