« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yüzme Milli Takımı, Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor

Yüzme Milli Takımı, aralık ayında İstanbul'da yapılacak 2012 Dünya Kısa Kulvar Şampiyonası'na hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Pamukova Üniversitesi (PAÜ) Tesisleri'nde çalışmalarını sürdüren millilerin antrenörü Dimitri Mancevic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dünya Kısa Kulvar Şampiyonası'nın ilk hazırlık kampını Denizli'de gerçekleştirdiklerini, kampa 32 sporcunun davet edildiğini söyledi.

Milli takımdaki sporcuların son 2 yılda büyük gelişme gösterdiğini kaydeden Mancevic, bu yolda devam etmek istediklerini, kuvvetli bir milli takım oluşturmaya çalıştıklarını bildirdi.

İstanbul'da yapılacak Dünya Kısa Kulvar Şampiyonası'na katılacak sporcuların sayısını artırmaya çalıştıklarını dile getiren Mancevic, şöyle konuştu:
“Bu kalitede çok fazla sporcumuzun olmadığını biliyoruz ama Türkiye'de yapılacak olan şampiyonada milli takım sporcularının yarışmalarını istiyoruz. Dünya Kısa Kulvar Yarışması'nda yer almanın sporculara ve milli takımımıza güzel bir motivasyon sağlayacağına inanıyoruz.
Dünya Kısa Kulvar Şampiyonası'nda 1-2 sporcuyla final yarışı yüzmek istiyoruz. Bunun yanında olabildiği kadar da yarı final yüzmek hedefimiz. Milli takımın olarak şu andaki seviyemiz bu. 4 yıl içinde ve daha sonraki şampiyonalarda daha fazla final yüzüp madalyaya yaklaşabiliriz.”

Burcu Dolunay

Milli takım sporcusu Burcu Dolunay ise tesislerin çok güzel olduğunu ve kampta her şeyin sorunsuz gittiğini belirterek, “O yüzden bu fırsatı da en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Dünya şampiyonasında kendime ait Türkiye rekorlarını geliştirmek istiyorum. 50 ve 100 metre serbestte de final yüzmek istiyorum. İnşallah olacak diye düşünüyorum. Londra Olimpiyat Oyunları'na A barajını aşarak katıldım. 50 ve 100 metre serbestte stres ve heyecana yenik düştüm ama olimpiyatlarda yarışmak bile güzel bir şeydi” dedi.

Buse Günaydın

50, 100 ve 200 metre kurbağalamada Türkiye rekortmeni Buse Günaydın ise Denizli'de çok güzel bir tesiste en iyi şekilde şampiyonaya hazırlandıklarını ifade etti.

Şampiyonanın çok zorlu geçeceğini dile getiren Günaydın, “Dünyanın en iyi sporcuları İstanbul'a gelecek. Hedefim 50, 100 ve 200 metre kurbağalamada yarı final. Takım adına da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız” diye konuştu.

Milli Takım Antrenör Dimitri Mancevic ve kendi antrenörleriyle yeni bir yapılanmaya girdiklerini kaydeden Günaydın, “Bu sisteme en az 4-5 yıl daha devam etmemiz gerekiyor ki daha iyi sonuçlar alabilelim. Bu, çok kolay bir yol değil ama bu yola başladık ve devam ederek iyi bir yerlere gelebileceğimize inanıyoruz. Olimpiyat oyunlarında bayrağımızı göndere çekmek için çalışıyoruz ve bu yolda ilerliyoruz. İnşallah onlar da bir gün olacak” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler