ANKARA HABERLERİ

Yüzme havuzunda kovalı protesto

Zeynep GÖRGÜLÜ/DHA
28.04.2017 - 16:15Son Güncelleme :

Şereflikoçhisar’da 7 yıl önce eski belediye başkanı Hakvergi Altuğ döneminde yapımına başlanan ve kısa süre önce bitme aşamasına gelen olimpik yüzme havuzu Belediye Başkanı Ferda Polat ile MHP’li Belediye Meclisi üyesi Halil Şahan arasında polemik konusu oldu.

Zeynep GÖRGÜLÜ/DHA

Havuzu, üzerini kapattıktan sonra hizmete alacaklarını belirten Başkan Ferda Polat, “Yüzmek isteyen gençlerimiz varsa gider orada suyu kor, yüzer. Ama biz muhafazakarız. Onun için bunun üzerinin kapatılmasını istiyoruz” açıklamasını yapmıştı. Polat’ın sözlerine tepki gösteren Meclis üyesi Halil Şahan, havuz inşaatına kova ile su dökerek protesto etti. Açıklamayı kınadığını belirten Şahan şunları söyledi:
“Su dolu kovalarımızı kaptık, buraya geldik. Yarısı bitmemiş havuzunun durumu ortada. Gençlerimize taşıma su ile havuz doldurmayı hedef gösteren Başkan Polat’ı esefle kınıyorum. ‘Bir kova su bir kulaç’ kampanyasını başlatmış buluyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yüzme havuzunda kovalı protesto hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüzme havuzunda kovalı protesto haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı