« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yüzde 50 zamla kalıyor

Sarı kırmızılı yönetim yıllık 400 bin Euro verdiği Engin’e gelecek sezon için zam yapıp, 600 bin Euro önerdi. Tecrübeli yıldızın, kongre sonrası imza atması bekleniyor.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

YÜZDE 50 zam ile Galatasaray’da kalacak... Sarı kırmızılı kulüp, Hakan Balta’nın ardından Engin Baytar ile de nikah tazeleyecek. Türkiye Futbol Federasyonu’nun yürürlüğe sokacağı 6+0+4 yabancı kuralı nedeniyle yerli futbolculara yönelen Galatasaray, sözleşmesi biten futbolcularını elden kaçırmak istemiyor. Yönetim, Hakan’dan sonra Engin Baytar ile de temasa geçti. Ve 2 yıl önce Galatasaray’a yıllık 400 bin Euro garanti para karşılığında imza atan Engin’e bu kez yüzde 50 zam uygulanıp sezon başına 600 bin Euro teklif edildi. Trabzonspor’un da peşinde olduğu futbolcuya Galatasaray, 1+1 yıllık sözleşme sundu.

ALPER OLMAYINCA, KIYMETLENDİ

ENGİN’i elinde tutmak isteyen Galatasaray, oyuncuyu bu sezon yalnızca 11 maçta forma giymesine karşın, eski kulübü Trabzon’a kaptırmayacak. Bu kararda ise Galatasaray’ın orta sahaya takviye için peşinden aylarca koştuğu Alper Potuk’un, sarı kırmızılı formayı giymek üzereyken son anda Fenerbahçe’ye gitmesi etkili oldu. Alper’in Fenerbahçe’ye kaptırılması, orta sahada en yetenekli yerli oyunculardan biri olan Engin’in de kalma ihtimalini güçlendirdi.

TATİLDEN DÖNÜNCE NETLEŞECEK

SEZON sonu itibariyle sözleşmesi sona eren Engin Baytar’ın takımda kalması istenirken, imzanın ise Galatasaray Kulübü kongresinin ardından atılacağı belirtildi. Engin Baytar’ın menajeri Ali Egesel, futbolcusunun tatil için Almanya’ya ailesinin yanına gittiğini ifade edip, “Galatasaray, Engin Baytar’a yeni bir sözleşme önerdi. Engin, Almanya’dan döndükten sonra transfer netleşecek” ifadelerini kullandı. Yönetimin bu oyuncuya 1-2 hafta içinde resmi imzayı attırması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz