Ekonomi Haberleri, Son Dakika, Haberler

EKONOMİ

Yüzde 50 müjdesiyle geliyor

17 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 17 Ağustos 2012 - 10:08

Açılışı bugün saat 15.30'da Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak Kadıköy-Kartal metro hattını vatandaşların 29 Ekim günü saat 24.00'e kadar yüzde 50 indirimli kullanmasına ilişkin verilen önerge, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nın dördüncü gününde, AK Partili meclis üyelerinin, açılışı yarın gerçekleştirilecek Kadıköy-Kartal metro hattına vatandaşların 29 Ekim günü saat 24.00'e kadar yüzde 50 indirimli binmeleriyle ilgili verdiği önerge oylamaya sunuldu.

Yüzde 50 müjdesiyle geliyor FOTOĞRAFLARLA İSTANBUL ANADOLU YAKASI'NIN İLK METROSU

Söz konusu önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, açılışı yarın yapılacak Kadıköy-Kartal metro hattının devreye girdiğini söyledi.

Metroda ücretli taşımacılığın başladığı günden, 29 Ekim günü saat 24.00'e kadar ücretlerin yüzde 50 indirimli olmasına ilişkin sundukları önergenin Meclis'te kabul edildiğini kaydeden Turan, şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımızın ücretli taşımacılığın başladığı günden, 29 Ekim günü saat 24.00'e kadar yüzde 50 indirimden faydalanması hususunda karar ürettik. Metroda artık ücretli taşımacılık ne gün başlayacaksa, vatandaşlar o gün yüzde 50 indirimli metroya binebilecek. Kadıköy-Kartal metrosu, şu ana kadar yapılmış Türkiye'nin en önemli yatırımlarından biri. Belediyenin kaynaklarıyla gerçekleştirilmiş çok önemli ve modern bir yatırım. Marmaray'la bütünleştiği zaman da inşallah müthiş bir gelişme olacak. İndirime ilişkin önergeyi de 'Metroya halkımız şölen havasında alışsın' diye, Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ve grubumuzla da görüşerek verdik.”

Yüzde 50 müjdesiyle geliyor İSTANBUL'DA ÇİLE BİTİYOR

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 117 Yorum }
 • hakan g 17.8.2012 22:32:46
  Sn.Volkan Uslu, ozaman birazda kafa çalıştıracak mühendislerimiz ve en uygun hatları inşaa edecekler.Ben bile size kafadan 4 hat verebilirm trafik yükünü en az %40 azaltacak!Niyet önemli bahane değil!Boğaz marmaray haricinde köprülerden geçmek ZORUNDA.Taksim hattı Anadoluya bağlanmadığı sürece hayal
 • Volkan Uslu 17.8.2012 11:53:15
  Paris örümcek ağı gibi londra şöyle new york böyle diye atıp tutan arkadaşlar, bu kadar geç kalmamız tabiki kabahat fakat bildiğiniz üzere İstanbul 7 tepenin şehri saydığınız şehirlerle şehrimizin topoğrafyası arasındaki hayli fark var. Teknik olarak uygulanabilecek hat sayısı sınırlı.
 • ahmet serdar 17.8.2012 11:26:52
  güzel bir hizmet.tuzlaya kadar uzatılması en büyük dileğimiz ve bunu bekliyoruz.arabasıyla gelip metro ile kadıköye gitmek isteyenler için kartal istasyonu çevresin de bir otopark yok.müsait bir yere otopark yapılabilir mi bilmiyorum.şu an için ihtiyaç gibi görünüyor.
 • hakan g 17.8.2012 11:09:23
  KArtal-kadıköy metrosunu yerlere göklere sığdıramayan yorumcular eminim daha nerede olduğunu bile bilmiyorlar. Çıkın E5'e Kartal'dan takip edin bakalım ne kadar ara ile durak var, duraklar nerede,çevresine bir bakın yerleşim merkezi varmı yokmu,iş merkezleri nerede?sonra bir daha düşünün yazarken
 • hakan g 17.8.2012 11:05:32
  Sn.Muharrem Erkoca,millet olarak dünyanın en pahalı hizmet ve yaşam vergilerini ödüyoruz.TAbiki eleştirmek hakkımız.10(+10)senede sıfırdan ülkeler kurulurken İstanbul gibi bir metropolde 20kmlik metro başarı değildir.Bu süre içinde 8-10 ayrı metro hattı inşaatı yapılmış bitmiş olsaydı,alkışlardık.
 • Alaettin Zırhlı 17.8.2012 11:03:38
  EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK; bu günlerde bozguncuların yaptığı en büyük terbiyesizlik Atatürk'ü ideolojilerine alet etmek. Evet doğru, EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK ama galiba en küçükTürk de sensin! Ağzına yakışmıyor! YORUMUNU OKUYANLAR HAK VERECEKTİR
Sayfa Başı
Haberlercesur yürek 9. bölüm fragmanıcesur yürek son bölümcesur yürek yeni bölümkerimcan durmazişte benim stilimjüribabam ve ailesi