KOCAELİ HABERLERİ

Yüzde 50 Hibeli Yem Bitkileri Çiftçileri Memnun Etti

IHA
07.09.2015 - 14:16Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN YÜZDE ELLİ HİBELİ YEM BİTKİLERİ ÇİFTÇİLERİ SEVİNDİRDİ.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de çiftçilere yönelik yüzde 50 hibeli yem bitkileri temin ediyor. Bu kapsamda İlkbahar ekimi için dağıtımı gerçekleştirilen yem bitkileri tohumlarının hasat dönemi kontrol ve değerlendirilmeleri Büyükşehir Belediyesi ziraat mühendisleri tarafından gerçekleştirildi.
Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik verdiği destekler devam ediyor. Bu doğrultuda görev yapan Büyükşehir ziraat mühendisleri çiftçilere teknik danışmanlık ve yetiştiricilik konularında eğitim de veriyor. Çiftçilere yönelik verilen yüzde 50 hibeli yem bitkilerinin hasat dönemi de Büyükşehir Belediyesi ziraat mühendislerinden kontrol ediliyor. Çiftçiler çalışmalarının sonucunda yapılan bu değerlendirme işleminden dolayı çok memnun olduklarını belirtti. Çiftçiler yem bitkisi tohumlarının kalitesinden ve elde edilen veririmin çok memnuniyet verici olduğunu kaydetti.
Büyükşehir yetkilileri yem bitkileri üretim alanlarının artırılmasının hayvancılığın sigortası hükmünde olduğunu kaydederek kârlı bir hayvancılığın ancak yem maliyetlerinin düşürülmesi ile gerçekleştirilebileceğini ifade etti.
Öte yandan sonbahar döneminde dağıtımı gerçekleşecek buğday, arpa, yulaf, Macar fiği ve karamba yem bitkileri tohumları için çiftçilerden gelen yoğun talepler değerlendirilmeye alınıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Yüzde 50 Hibeli Yem Bitkileri Çiftçileri Memnun Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüzde 50 Hibeli Yem Bitkileri Çiftçileri Memnun Etti haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı