Gündem Haberleri

  Yüzbaşı örgütü

  Soner GÜREL/ANKARA
  23.02.2006 - 01:08 | Son Güncelleme:

  Ankara Polisi’nin yürüttüğü Küre operasyonu çerçevesinde tutuklanan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nde görevli Yüzbaşı Nuri Bozkır’ın, "Milli Mukavemet Teşkilatı" adında bir örgüt kurdu görüntüsü vererek, çete lideri Kasım Zengin’i de bu örgüte bilgi getirmekle görevlendirdiği anlaşıldı.

  Emniyet yetkilileri, söz konusu böyle bir birimin Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde olmadığını belirtirken, "Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Türk Mukavemet Teşkilatı vardı. Bundan esinlenmiş olabilir" değerlendirmesini yaptılar.

  Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre Küre Operasyonu çerçevesinde tutuklanan Yüzbaşı Nuri Bozkır’ın sanıkları etkilemek için bazı illegal oluşumlardan bahsetti. Çete lideri Kasım Zengin’in askerlik sorunu olduğunu öğrenen Yüzbaşı Bozkır, kendisine bu konuda yardımcı olma sözü verdi. Zengin’e, "Sen Milli Mukavemet Teşkilatı’na katılırsın, bize istediğimiz kişilerle ilgili bilgi toplarsın. Ben de senin askerlik sorununu çözerim" teklifinde bulunan Yüzbaşı Bozkır’ın, daha sonra çete liderine MİT kimliği sağladığı ifade edildi. Söz konusu iddialar tutuklanan çete lideri Zengin’in ifadelerinde de yeraldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı