MUĞLA HABERLERİ

Yüz, pedalla, koş, eğlen

DHA
28.04.2017 - 17:46Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde bu haftasonu sporcular 500 metre yüzme, 15 kilometre bisiklet ve 5 kilometrelik koşu parkurlarını içeren yarışta bireysel ve takımlar halinde mücadele verecek.

Marmaris sahil şeridinde 29-30 Nisan tarihlerinde sporun en keyifli üç halini bir araya getiren Freeathlon Fun Race etkinliği düzenlenecek. Sporcular 500 metre yüzme, 15 kilometre bisiklet ve 5 kilometrelik koşu parkurlarında bireysel yada takımlardan oluşan kategorilerde yarışacak. Çocukların da bu maceraya ortak olduğu yarış öncesinde birbirinden keyifli aktiviteler gerçekleştirilecek. Yarış D-Resort Grand Azur Otel önünde yüzme ile başlayacak. Sporcular iki şamandıra etrafından dönerek yine aynı noktadan sahile çıkacak. Ardından bisiklet etabı cadde üzerinden İçmeler yönüne doğru devam ederek tekrar Grand Azur Oteli önünde son bulacak. Ardından başlayacak koşu etabı ise şehir merkezi yönüne devam edecek. Yarışmacılar yürüyüş yolunda Atatürk heykeli önünden dönerek tekrar Grand Azur Oteli önünde bitiş çizgisine ulaşacak. Her sporcunun bireysel olarak katılacağı ve 3 disiplini sırasıyla tamamlayacağı 'Freeathlon Bireysel Yarışlar' kategorisinde sporcular en kısa sürede tüm parkurları bitirmeye çalışacak. Yarış sonunda derecelendirme kadınlar ve erkekler olmak üzere iki kategoride gerçekleşecek. 3 kişilik takımlar ile yarışılan 'Freeathlon Bayrak Yarışları' kategorisinde ise takım içindeki her sporcu ayrı disiplinlerde yarışacak. Takımlar erkek, kadın ve karışık olmak üzere 3 ayrı kategoride derecelendirilecek. Disiplinler arası geçiş alanlarında değişim için ayrılan bölgede bayrak devri gerçekleşecek. Son disiplini tamamlayan koşucu takımının genel süresini belirleyecek. Değerlendirme, takımların elde ettiği toplam süre göz önünde bulundurularak yapılacak.

Fun-Race Kids yarışı sahilde çocuklara özel olarak kurulan macera parkurunda gerçekleşecek. Yarış içinde yüzme yada bisiklet olmayacak. Çocuklar kumsal üzerine kurulu çeşitli küçük engelleri aşma, su birikintilerinden geçme, lastiklerden oluşan engelleri aşma, ip engellerin altından geçme gibi etkinliklerin art arda sıralandığı parkuru en hızlı şekilde tamamlamaya çalışacak. 6-7, 8-9 ve 10-11 yaş olmak üzere 3 kategoride dereceye giren ilk 3 minik sporcuya sürpriz küçük hediyeler ve madalya verilecek.

Etkinlik ve yarışmalara katılmak isteyenler 29 Nisan Cumartesi günü saat 12.00'de Atatürk Meydanı'nda oluşturulacak olan kayıt masasından bilgi alarak kayıt yaptırabilecek.

Mustafa SARIİPEK/MARMARİS(Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Yüz, pedalla, koş, eğlen hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 17 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüz, pedalla, koş, eğlen haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı