« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yüz akımız voleybol

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu sezon, Eczacıbaşı Bayan Takımı'nın Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nı alması ile birlikte doruk noktasına çıkan voleyboldaki başarılarımız futbol ve basketbolu solladı.

Hep kürsüdeler

Avrupa Kupaları'nda, takım sporlarında Türkiye'ye en fazla derece kazandıran spor dalı olan voleybol, basketbol, futbol ve hentbolu geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. İlk 4 derece baz alınarak yapılan araştırmada voleybol takımları Avrupa'da en fazla kürsüye çıkan ekipler olarak göze çarpıyor.

Futbol üçüncü sırada

Voleybolu, başarı sıralamasında basketbol izliyor. Futbolda ise şimdiye dek iki dördüncülüğü bulunan Türk takımları, hentbolda da bir üçüncülük sahibi. Bu dört spor dalında Türk takımları birçok derecesi olmasına rağmen, sadece iki şampiyonluk kupası alabildi.

İzleyicisi az ama...

Voleybol, izleyici sayısı gözönüne alındığında futbol ve basketbolun ardından üçüncü sırada yer almasına rağmen büyük başarılara imza atılıyor. Bu yıl bayanlarda Eczacıbaşı'nın Kupa Galipleri Ligi kupasına uzanması ve Şampiyon Kulüpler Ligi'nde Vakıfbank'ın ikinci olmasının yanı sıra, erkeklerde Arçelik'in Kupa Galipleri Ligi kupasında dördüncülüğü bulunuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler