Gündem Haberleri

  Yuvadan kaçırıp tecavüz ettiler

  Esma ÇAKIR
  02.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  F.B. tam anlamıyla bir aile içi şiddet kurbanı. Önce babası kendilerini terk etti, sonra annesi öldü. Dayısının tacizine uğrayınca kız kardeşiyle birlikte bir yuvaya sığındı. Ama üvey anneannesi ile üvey dayısı, gezme bahanesiyle F.B.yı kaçırıp tecavüz etti. Öz dayısı yargılanan F.B., üvey dayısını da Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti.

  Babası, 15 yaşındaki F.B.’yi ve ailesini sekiz yıl önce terk etti, annesi de iki yıl önce öldü. Öz dayısının tacizine uğrayınca kendisinden iki yaş küçük kız kardeşiyle F.B.’yi Sosyal Hizmetler Kurumu’na bağlı bir yuvaya yerleştirdiler. Tam kabus bitti derken, üvey anneannesi ve üvey dayısı, gezme bahanesiyle onu kaçırdı. Amaçları F.B.’nin küçücük bedenini para karşılığı erkeklere satmaktı. Zindan gibi bir evde 12 gün kilitli tutuldu. Üvey dayısı defalarca ırzına geçti. F.B.’nin acılarına tanık olan bir vatandaş polisi arayınca eve baskın yapıldı. F.B. kurtarıldı ama hayattan beklentisi kalmadı.

  F.B. aslında, yine öz dayısının tacizlerine maruz kalmış 13 yaşındaki kardeşi Y.B.’yle aynı yurtta kalıyordu. Ama tecavüze uğrayınca, kendisiyle aynı yaşlardaki 21 genç kızın kaldığı başka bir yurda gönderildi. .

  ERKEKLERDEN TEDİRGİN

  F.B. halen firari olan üvey anneannesi M.B. ve üvey dayısı S.B.’yi Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti. Öz dayısı E.Ü.’nün ise Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması sürüyor.

  Yurdun bahçesinde F.B.’yle konuşurken yoldan ne zaman bir erkek geçse tedirgin oluyor ve bakışlarını kaçırıyor. Hikáyesini anlatırken çok uzaklara dalıyor. Hiç detay atlamadan şöyle özetliyor yaşadıklarını:

  "23 Nisan’da üvey anneannem M.B. yurda geldi. Bana Sefaköy’de oturan üvey kardeşimin evine gideceğimizi söyledi. Üzerimi değiştirdim, iki saatliğine yurttan izin alarak çıktık. Minibüse bindik. Minibüsten indikten sonra beyaz renkli Kartal marka bir araç ile önümüze üvey dayım, 29 yaşındaki S.B. ve soy ismini bilmediğim Muhittin diye birisi çıktı. ’Seni satacağız’ diyerek bıçak tehdidiyle araca bindirdiler. Cam kenarında oturduğum için kendimi arabadan atmak istedim, beni tuttular. Bana üç adet uyku hapı verdiler ama yutmadım.

  Daha sonra beni Sinop’un Ayancık ilçesi sahilindeki üvey dayımın evine götürdüler. Beni 12 gün boyunca, kapıları kilitli evde zorla tuttular. Bu esnada başka ilçelere beni satmak için götürüp getiriyorlardı. Bir-iki sene kendileriyle çalışmazsam çıplak fotoğraflarımı çekeceklerini söylediler. Korkudan kabul etmek zorunda kaldım. Üvey dayımın ve yanındaki arkadaşının tecavüzüne uğradım. Kim olduğunu bilmediğim birisi polisi aramış, eve baskın yaptılar.

  SOĞUK SUYLA ARINMA

  Polis merkezine gittiğimizde korkudan bir şey söyleyemedim. Üvey anneannem, ’Dünya küçük. Seni her şekilde buluruz’ dedi. Polis, beni İstanbul’da kaldığım yurda geri getirdi. Her gece, tecavüze uğradığımı sanarak uyanıyor, midem bulandığı için kusuyordum. Soğuk suyla yıkanma ihtiyacı hissediyordum. Belki pisliği üzerimden atabilirdim. Bunun üzerine durumu, yurttaki görevli hemşireye anlattım. O da müdürümüze olayı anlattı ve polise giderek ifade vermemi söyledi."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı