Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yuva yıkmanın bedeli: 10 bin TL

  Bahri KARATAŞ/DHA
  15 Aralık 2014 - 01:34Son Güncelleme : 15 Aralık 2014 - 01:16

  Evli olduğunu bildiği halde doktor bir kadının yine doktor kocasıyla ilişki yaşayan hemşire, bu yüzden boşanan kadına 10 bin lira ödeyecek.

  İZMİR’de özel bir hastanede görevli 2 çocuk annesi Dr. Müjde U.’nun, bir yıl önce boşandığı Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. Murat U. ile ilişki yaşayarak yuvasını yıkmakla suçladığı hemşire Cansu Ö.’ye karşı açtığı 50 bin liralık manevi tazminat davası sonuçlandı.
  İki çocuk annesi Dr. Müjde U. dava dilekçesinde, eski eşi ile evliliğinde sorunlar yaşamasına ve bu evliliğin bitmesine davalının neden olduğunu boşandıktan sonra öğrendiğini belirtti.

  EL ELE FOTOĞRAFLAR
  Dr. Müjde U. dilekçesinde şu iddialarda bulundu: “Davalı, eski eşim ile evliliğim devam ederken duygusal ve cinsel ilişki yaşamış, evli olduğunu bilmesine rağmen bu durumu hiç önemsemeyerek eşim ile birliktelik ve ilişkisini sürdürmüştür. Yuvamı yıkan davalıdan 50 bin lira manevi tazminat istiyorum’ Dr. Müjde U., ayrıca mahkemeye eski eşi ile sevgilisi olduğunu belirttiği hemşirenin el ele fotoğraflarını da delil olarak sundu.

  10 BİN LİRA TAZMİNAT
  Karşıyaka Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen son duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Hâkim, Dr. Müjde U.’yla evli olduğunu bildiği halde Dr. Murat U. ile birlikte olup yuvasının yıkılmasına neden olduğu gerekçesiyle davalı hemşire Cansu Ö.’yü 10 bin lira tazminat ödemeye mahkûm etti.

  Yargıtay içtihadı

  DR. Müjde U.’nun avukatı, kazandıkları tazminatla igili şu uyarıda bulundu: “Kadınlar, Yargıtay içtihatlarını bilmedikleri için genellikle kocalarının yanı sıra diğer kadına da dava açılabileceğinden habersiz. Yargıtay içtihatlarına göre, ilişki kurduğu erkeğin evli olduğunu bilen kadın da sorumlu. Biz de davayı bu yönden açmıştık. Mahkeme de, verdiği kararla bizim haklı olduğumuzu gösterdi.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı